poniedziałek, 22 kwiecień 2019 01:03

Wolbrom. Trzech laureatów w konkursie KRUS

Napisał

Już po raz dziewiąty Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego jest organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, który w 2019 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’. Miło nam poinformować, iż w gronie laureatów konkursu etapu terenowego, organizowanym przez Placówkę Terenową KRUS w Wolbromiu, znalazło się aż trzech uczniów z gminy Wolbrom.

 Jak poinformował nas Kierownik PT KRUS Wolbrom Michał Mrówka, konkurs poprzedziły pogadanki tematyczne zorganizowane w 14 szkołach wiejskich z pięciu okolicznych gmin. Na konkurs, który upłynął z dniem 31 marca, wpłynęło aż 2️8️6️ prac z 2️1 szkół, wykonanych w przeróżnych technikach m.in. w ceramice i efekcie 3D. Wśród laureatów, znalazło się aż trzech uczniów szkół wolbromskiej gminy.

Wyniki etapu terenowego:

Kategoria młodszych dzieci:

1. Zofia Antonik, klasa I, SP Rodaki

2. Wiktor Gajda, klasa I, SP Braciejówka

3. Kuba Skałka, klasa I, SP Zarzecze

 

Kategoria starszych uczniów:

1. Natalia Dela, klasa VII, SP Wierzchowisko

2. Oliwia Chmura, klasa V, SP Kąpiele Wielkie

3. Nina Pasternak, klasa VII, SP Zadroże.

Celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przeprowadzany jest dwuetapowo. Etap regionalny/wojewódzki oraz ogólnopolski.

Wszystkie zgłoszone prace oceniły już komisje regionalne, a najlepsze prace ze wszystkich województw będą oceniane przez Centralną Komisję Konkursową. Laureaci każdego ze szczebli otrzymają nagrody, a finał etapu centralnego będzie miał miejsce w Warszawie, gdzie autorzy najciekawszych prac otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gala z wręczeniem nagród z etapu terenowego odbędzie się 31 maja w Wierzchowisku.

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.