piątek, 26 kwiecień 2019 15:13

Ósmoklasiści z Antolki na Dniach Otwartych miechowskich szkół średnich

Napisał

Uczniowie ostatniej klasy szkół podstawowych, pod koniec letniego semestru, stają w obliczu podjęcia decyzji o obraniu dalszej drogi kształcenia. Aby ułatwić sobie wybór, ósmoklasiści z Antolki odwiedzili szkoły średnie w Miechowie, w celu zapoznania się ich ofertą edukacyjną.

Uczniowie wraz z wychowawczynią, p. Grażyną Łysek, wybrali się na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Nr 1. Celem spotkań z dyrekcją, kadrą nauczycielską i uczniami było poznanie oferty edukacyjnej, zasad rekrutacji do poszczególnych szkół i realizowanych przez nie przedsięwzięć. Wcześniej odwiedzili też Festiwal Zawodów w Małopolsce (zorganizowany w Krakowie), gdzie na różnych stoiskach branżowych mogli porozmawiać z uczniami ze szkół z województwa małopolskiego oraz spotkać się z doradcą zawodowym i zweryfikować z nim swoje plany dotyczące dalszej ścieżki kształcenia.

Gospodarze wizytowanych szkół prezentowali bogato wyposażone pracownie, doświadczenia prezentowane przez starszych kolegów, quizy i rebusy, prezentacje multimedialne i wystawy tematyczne.

Przy okazji uczniowie SP w Antolce mogli też przez pewien czas porozmawiać z grupą francuskich uczniów, którzy akurat przebywali w Miechowie. Jak się okazało ósmoklasiści doskonale porozumieli się z nimi po angielsku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Fot. i inf. SP Antolka

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.