poniedziałek, 20 maj 2019 13:53

Rozpoczęto budowę międzygminnej ścieżki rowerowej

Napisał

30 kwietnia przekazano plac budowy dla inwestycji polegającej na budowie ścieżki rowerowej na terenie Gminy Miechów.

Inwestycja realizowana będzie przez gminę Miechów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020 w ramach partnerskiego projektu pn.: „Współpraca międzygminna na rzecz niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności mieszkańców”. Przedsięwzięcie obejmuje budowę odcinków ścieżek rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych, miejsc obsługi i wypoczynku rowerzystów oraz punków bike&ride.

Początek inwestycji jest zlokalizowany w zachodniej części gminy, a następnie przebiega przez miejscowości: Podmiejska Wola, Miechów (miasto) i Bukowska Wola. Łączna długość trasy rowerowej wyniesie około 9,1 km i będzie stanowić alternatywę dla lokalnego transportu samochodowego.

Umowa na realizację powyższego zadania realizowanego w formule zaprojektuj i wybuduj podpisana została z firmą MATEX – Maksymilian Mirek Nasiechowice, 32-200 Miechów.  Jej całkowita wartość wynosi 5 486 129,48 zł. Planowany termin zakończenia to kwiecień 2020.

W przekazaniu placu budowy uczestniczyli: Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Radni Rady Miejskiej w Miechowie, Wykonawca robót, Inspektor Nadzoru, Sołtysi miejscowości: Bukowska Wola i Podmiejska Wola oraz pracownicy Referatu Dróg, Transportu i Zamówień Publicznych Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.

 

Fot. i inf.: UMiG Miechów

 

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.