poniedziałek, 09 wrzesień 2019 15:31

Antolka. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa na drodze

Napisał

Wrzesień, to czas, w którym trzeba już powoli żegnać się z wakacyjną swobodą i zacząć wracać do obowiązków i zajęć szkolnych. Bardzo ważną sprawą jest w tym czasie przypomnienie dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa, a szczególnie nowym uczniom - pierwszoklasistom.Właśnie temu zagadnieniu zostało poświęcone w Szkole Podstawowej w Antolce spotkanie ze starszą sierżant Lidią Kyzioł z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie.

Oprócz pierwszaków wzięli w nim udział także uczniowie klas drugich i trzecich, którzy przy tej okazji powtórzyli sobie posiadaną już wiedzę o ty, jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Wszyscy uczniowie byli ubrani w kamizelki odblaskowe.

Pani sierżant po wygłoszeniu pogadanki przeprowadziła z nimi praktyczne ćwiczenia z wykorzystaniem rekwizytów typu atrapa kierownicy czy pasy bezpieczeństwa, aby uwrażliwić na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa zarówno na drodze, jak i na chodnikach i poboczach. Poruszyła również ważną sprawę zachowania, gdyby ktoś przypadkowo odłączył się od grupy czy zabłądził.

Elementy odblaskowe, które stały się motywem przewodnim spotkania, przypomniały wszystkim, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa szczególnie w zbliżającym się okresie jesienno - zimowym.

 

Fot. i inf.: SP w Antolce

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.