poniedziałek, 04 listopad 2019 10:30

Grzymałów. Miechowskie Noce i Dnie z Olgierdem Łukaszewiczem i książkami Zofii Starowieyskiej-Morstinowej ze Święcic

Napisał
Zofia Starowieyska-Morstinowa z Emilem Zegadłowiczem Zofia Starowieyska-Morstinowa z Emilem Zegadłowiczem

Starostwo Powiatowe w Miechowie oraz Marta i Ireneusz Trybulcowie zapraszają w niedzielę 10 listopada o godz. 17:00 do Dworu w Jabłoniowym Sadzie w Grzymałowie na spotkanie z cyklu NOCE I DNIE ZIEMI MIECHOWSKIEJ.

Będzie ono poświęcone pisarce i publicystce Zofii Starowieyskiej-Morstinowej, która w okresie międzywojennym mieszkała w dworze w Święcicach, a po wojnie przebywała w Krakowie, gdzie związana była z miesięcznikiem „Znak” (członek redakcji) oraz „Tygodnikiem Powszechnym”.

Dwór Zofii Starowiejskiej-Morstinowej w Święcicach (zdjęcia sprzed wojny)

W Święcicach napisała ona trzy pierwsze swoje książki: Róże pod śniegiem (opowiadania), Kamień i woda oraz Twoje i moje dzieciństwo, które zadedykowała swojemu synkowi Andrzejowi, który się tam urodził.

Zofia Starowieyska-Morstinowa w Święcicach z synkiem Andrzejem

W listopadową niedzielę fragmenty owych książek, szczególnie te odnoszące się do ziemi miechowskiej, będzie czytał znany aktor Olgierd Łukaszewicz. Wieczór dopełni koncert: zagra młodziutka, 11-letnia wiolonczelistka polsko-meksykańska, Anna Izabela Komusiński de Alba.

Olgierd Łukaszewicz (fot. Emilia Gowin)

Wstęp wolny.

W imieniu organizatorów zapraszamy.

 

Fot. i inf.: Starostwo Powiatowe w Miechowie, Marta i Ireneusz Trybulcowie

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.