sobota, 05 październik 2019 18:00

Green Festival Tour zawitał do Miechowa

Napisał

3 października w Centrum Kultury i Sportu w Miechowie odbył się Green Festival Tour ekoMałopolska.

W ramach tego projektu, miechowska młodzież zobaczyła kilka filmów krótkometrażowych o tematyce ekologicznej oraz wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez EkoMałopolska.

Podczas spotkania odbyła się debata, w której poruszono problem smogu i sposobów jego zwalczania oraz temat segregacji śmieci. Udział w niej wzięli: Burmistrz Miechowa, przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Nadleśnictwa Miechów i Zespołu Szkół Nr 2 w Miechowie. Burmistrz - Dariusz Marczewski omówił działania miechowskiego samorządu w zakresie ograniczenia zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście.

Festiwal filmów ekologicznych to cykl darmowych filmów o tematyce ekologicznej skierowanych do młodzieży licealnej w miastach Małopolski, którego partnerem głównym jest Województwo Małopolskie.

Celem projektu jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej młodzieży. Miechów jest jednym spośród kilku miast małopolski, w którym zorganizowano to wydarzenie.

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: UMiG Miechów

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.