niedziela, 06 październik 2019 17:09

Minister Adamczyk otworzył nową placówkę pocztową w Miechowie. Zobacz relację

Napisał

3 października br., z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka, starosty miechowskiego Jacka Kobyłki, przewodniczącego rady powiatu Krzysztofa Świerczka, burmistrza Miechowa Dariusza Marczewskiego oraz przedstawicieli Zarządu Poczty Polskiej odbyło się uroczyste otwarcie nowego punktu pocztowego w budynku dworca PKP w Miechowie.

Placówka otwarta została z myślą o pasażerach kolei, którzy będą mogli dużo łatwiej i szybciej załatwić sprawy pocztowe podczas swoich podróży.

Agencja poczty na dworcu PKP w Miechowie czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 6:00 do 19:00 oraz w soboty od 6:00 do 16:00. Można w niej skorzystać z aplikacji mObywatel polegającej na tym, że w trakcie odbioru przesyłek możliwe jest potwierdzenie tożsamości przez wykorzystanie aplikacji z własnego urządzenia mobilnego.

Będący w tym dniu w Miechowie, minister Andrzej Adamczyk odbył także wizytę na placu budowy parkingu park&ride.

W obecności Ministra, Dariusz Marczewski – Burmistrz Miechowa omówił kolejny etap prac inwestycji gminnej, realizowanej z funduszy europejskich. Wspomniał o działaniach miechowskiego samorządu związanych z zakupem autobusów elektrycznych, które wykorzystywane będą do prowadzenia przewozów w ramach transportu publicznego na terenie miasta Miechowa, a przede wszystkim będą służyły jako linia dowozowa do Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej (dworca PKP).

Więcej zdjęć w galerii.

 

Fot. i inf.: UG Brzesko

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.