wtorek, 29 październik 2019 13:11

Miechów. Pijany kierowca usiłował wręczyć policjantom łapówkę

Napisał

Dzięki postawie obywatelskiej jednego z mieszkańców Miechowa policji udało się zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości u 56-letniego kierującego oplem, wykazało ponad 2 promile. Dodatkowo mężczyzna usiłował wręczyć korzyść majątkową policjantom, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz mieszkaniec gminy Miechów, odpowie za dwa przestępstwa.

22 października około godziny 15:30 dyżurny miechowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że kierujący samochodem marki Opel Astra najprawdopodobniej jest pijany. Skierowani na teren miasta Miechów policjanci, od razu zauważyli opisywany samochód na jednej z ulic.

W czasie kontroli okazało się, że kierujący mężczyzna znajduje się pod działaniem alkoholu oraz nie posiada prawa jazdy. Podane urządzenie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych mężczyzna oferował policjantom korzyść majątkową w wysokości 400 złotych. Policjanci nie dali się przekupić i zatrzymali mężczyznę. Kierowca został osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych.

Policja przypomina, że za próbę przekupienia policjanta w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Fot. i inf.: KPP Miechów

Mirosław Haładyj

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.