Co młodzież wie o ubezpieczeniach społecznych? Wyróżniony

Znamy już 321 zespołów, które 16 marca będą się zmagać w drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Z 30 tysięcy  uczniów, którzy przystąpili do konkursu, pozostało 963 najlepszych.


„Lekcje z ZUS” i Olimpiada cieszą się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. W pierwszej edycji w „Lekcjach” brało udział ponad 17 tys. uczniów, z czego 11 tysięcy  uczestniczyło w konkursie. W tym roku 62 tys. uczniów wzięło udział w „Lekcjach” z czego aż 30 tysięcy zdecydowało się na udział w Olimpiadzie. Od początku projektu, który trwa od 2014 r., w  „Lekcjach” uczestniczyło ponad 157 tysięcy uczniów. Blisko 85 tysięcy z nich brało udział w Olimpiadzie. 

Tegoroczny pierwszy etap szkolny Olimpiady wyłonił zespoły z 321 szkół. W województwie małopolskim
w pierwszym etapie udział wzięło  2839 uczestników z 94. szkół ponadgimnazjalnych. Do etapu  wojewódzkiego  w Małopolsce zakwalifikowały się 22. szkoły. 

Do II. etapu Olimpiady zakwalifikowali się  m.in. uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie, Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wieliczce oraz Liceum Ogólnokształcącego w Wieliczce.

 Drugi etap to rywalizacja zespołowa – po trzech uczniów ze szkoły. Zespoły będą konkurować ze sobą na drugim - wojewódzkim etapie Olimpiady już 16 marca. Która ze szkół  będzie reprezentować Małopolskę  - dowiemy się niebawem.  16 najlepszych drużyn z całej Polski będzie walczyć w finale w Warszawie. Dołączą do nich cztery zespoły, które otrzymają od organizatorów „dzikie karty”, przyznawane za bardzo wysokie wyniki w II etapie.

Do zdobycia są nagrody rzeczowe (laptopy, tablety, czytniki e-booków) oraz indeksy i preferencyjne warunki w rekrutacji na uczelnię. Na najlepszych czekają indeksy Uniwersytetu Warszawskiego, UJK w Kielcach, Akademii Pomorskiej, UMK w Toruniu, UWM w Olsztynie, lubelskiego KUL oraz  UPH w Siedlcach.

Ułatwienia w rekrutacji na studia oferują Wyższa Szkoła Biznesu z Dąbrowy Górniczej, Akademia Pomorska, Państwowe Wyższe Szkoły Zawodowe w Płocku, Krośnie, Nowym Sączu, Kaliszu, Pile, Wałbrzychu i Zamościu, Wyższe Szkoły Bankowe w Poznaniu i Toruniu, UMK w Toruniu, WSZiA w Zamościu, Uniwersytet Zielonogórski oraz WSAP w Ostrołęce.

W połowie lutego ZUS uruchomił na Facebook’u fanpag'e „Olimpiada Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, gdzie są publikowane informacje pomocne uczniom przygotowującym się do Olimpiady.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz olimpiadzie wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edu

Mądry Natalia

Mądry Natalia

Aktualizacja: wtorek, 13 marzec 2018 11:15
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA