Miechów, Charasznica, Słomniki, Wolbrom

BO Miechów. Chcesz żyć lepiej – zagłosuj/sprostowanie Wyróżniony

BO Miechów. Chcesz żyć lepiej – zagłosuj/sprostowanie

Do trzeciej edycji miechowskiego Budżetu Obywatelskiego przedstawiono 10 zadań/propozycji – w tym 2. na młodzieżowe inicjatywy. Do 26 kwietnia br. można oddać głos na jedno z poniższych zadań.

 Miasto na tegoroczny BO i MBO [Młodzieżowy Budżet Obywatelski] przeznaczyło 200 tys. zł. Pamiętajmy, że w prezentowanych poniżej propozycjach są też zadania, których koszt realizacji wynosi nawet 90 tys. zł!, więc nie wszystkie zostaną zrealizowane. Od mieszkańców zależy, które zwyciężą w tej rywalizacji. 

Budżet Obywatelski – to 8 propozycji: 

Pierwsze zadanie opiewające na kwotę 75.585 zł proponuje rozbudowę istniejącej siłowni plenerowej na os. Sikorskiego o nowe urządzenia do ćwiczeń, a także o strefę relaksu z piękną zielenią i lokalną dróżką. Siłownia wzbogaciłaby się o urządzenia pn.: Jeździec, Stepper podwójny,  Orbitrek, Biegacz podwójny, Wyciąg i krzesło, Drabinka i podciąg nóg. Korzystanie z rozbudowanej siłowni nadal byłoby ogólnodostępne. Pomysł niejednemu mieszkańcowi się spodoba zwłaszcza teraz, gdy jest ciepło, a na obecnej siłowni chętni… czekają w kolejce.

Druga propozycja opiewa na kwotę 89. 000 zł. To trzy pomysły w jednym - sportowe pomysły! Według autorów na stadionie miejskim zostałaby wydzielona i zorganizowana „strefa kibica”, powstałoby też boisko w „klatce" do piłki nożnej. Natomiast przy Szkole Podstawowej nr 1 w  Miechowie stanęłyby 2 kontenery szatniowe wykorzystywane na przyszłe mecze, turnieje, etc).

Trzeci pomysł dotyka strefy kultury. 49.500 zł zostanie przeznaczone na: koncert, wydanie płyty winylowej, CD oraz książkę - poświęcone historii miechowskiej sceny muzycznej. Z tak rozumianą kulturą nie dyskutujemy. Osiągnięcia lokalnych artystów trzeba dokumentować!

Czwarte zadanie na pewno pomoże pracującym rodzicom zorganizować wakacyjny czas swoim pociechom, za sprawą zajęć warsztatowych dzieci z seniorami i przedstawicielami szeregu instytucji. Koszt zorganizowania tego przedsięwzięcia wynosi 20 485 zł. Jak wszystkie zadania BO i te zajęcia są bezpłatne. 

Piąta propozycja wyszła z pewnością od właścicieli psów, którzy postanowili wykorzystać plac po rekultywacji wysypiska śmieci na wybieg dla swoich pupili. Byłoby to miejsce, gdzie psy będą mogły przebywać bez smyczy i kagańca oraz wybiegać się z dala od spacerowiczów. Koszt 86 000 zł zagospodarowania wysypiska śmieci nie przeraża. Inwestycja na pewno wzbogaci pejzaż miasta i sprawi, że żywe” pluszaki” wrócą ze spaceru szczęśliwe.

25.725 zł ma kosztować cykl warsztatów dla młodzieży, których celem ma być wzrost świadomości i aktywności obywatelskiej u młodzieży. Cóż. Uważam, że nie jest to zadanie na program BO. Jest wiele edukacyjnych programów unijnych, które finansują takie pomysły – chyba, że chce się ominąć czasowe procedury i formalności. Wysokie są również same koszty „obsługi” trenerów (poczęstunki, koszty dojazdu, noclegi, etc).

Siódme zadanie, to propozycja odnowy placu zabaw na oś. Kolorowym – koszt 90.000 zł. Projekt zawsze uzasadniony. Dzieci muszą mieć miejsce do zabawy na świeżym powietrzu –miejsce bezpieczne! Zadanie jest tak kosztowne ponieważ przewiduje dodatkowo wykonanie nowej nawierzchni trawiastego boiska do piłki nożnej i wymianę bramek, zabezpieczenie rowu odwadniającego biegnącego przez plac zabaw oraz montaż progu zwalniającego na ul. Kraszewskiego. To bardzo potrzebne zadanie, za które podziękują nam dzieciaki szerokim uśmiechem – i nie tylko!

Ostatnia propozycja BO, to zadanie na 46.500 zł, a dokładniej z inicjatywy mieszkańców osiedla Parkowego pomysł zagospodarowania miejsca wokół nowego placu zabaw, poprzez budowę parkingu oraz altanki do wypoczynku. W ramach zadania planują także: wstawienie nowych ławek, nasadzenie zieleni w celu spojenia błotnistych miejsc wokół placu zabaw trawą w rolkach. Popieramy jak w poprzednim zadaniu! 

Młodzieżowy Budżet Obywatelski proponuje 2 zadania. 

Pierwsze, to powołanie Miechowskiego Młodzieżowego Klubu, czyli „miejsca nauki i spotkań dla głodnych wiedzy i rozrywki nastolatków” przy lokalnym Centrum Kultury. Koszt 16. takich spotkań/warsztatów. To 9 650 zł. To naprawdę niewiele. Świetnie byłoby, aby taki klub był stałym miejscem spotykania się młodzieży po szkole. I aby to miejsce było przeznaczone wyłącznie do relaksu.

Drugie zadanie w ramach MBO, to dwudniowe wakacyjne kino mobilne dla młodzieży (tzw. „weekend w plenerze”), które ma pochłonąć 10 tys. zł. W trakcie imprezy przewidziano także cykl warsztatów kreatywnych. Miejsce: Park Miejski. Nie za drogo?

 Link do głosowania: https://miechow.budzet-obywatelski.org/glosowanie

 Sprostowanie: W zadaniu nr4 podaliśmy błędna informację, że zajęcia są odpłatne. Za błąd przepraszamy.

P.S. W kolejnym wydaniu „Głosu Miechowskiego” opublikujemy wywiad ze zwycięzcą.
 

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:09
Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Motoryzacja

Powódź w Małopolsce. Pozamykane drogi i mosty

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:12226

Pozamykane drogi i mosty. Akcja ratownicza w powiecie tatrzańskim i limanowskim. Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne...

Głos Bielski

Wypadek w bielskim warsztacie samochodowym. 7-letnia dziewczynka została oskalpowana

04 lipiec, 2018 | Wyświetleń:8693

Wczoraj 3 lipca br.w godzinach popołudniowych, w bielskim warsztacie samochodowym podnośnik hydrauliczny wciągnął włosy 7-latki...

Głos Podhalański

Podhale tonie. Zalane drogi, wsie i domy

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:5743

W wyniku wczorajszej (18.07) ulewy w regionie podhalańskim pozamykano drogi, a z wielu wsi i...

Głos Podhalański

Dwie ofiary śmiertelne na nowotarskiej drodze

29 czerwiec, 2018 | Wyświetleń:4822

28 czerwca br. około godziny 22:30 na DK7 pomiędzy Chyżnem, a Jabłonką, czołowo zderzyły się...

Głos Podhalański

Uciekali przed policją, uderzyli w drzewo i wpadli do rzeki. Trójka nastolatków nie żyje

25 czerwiec, 2018 | Wyświetleń:4327

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Młodzi ludzie - 16-latka i dwóje...

Głos Beskidzki

Wypadek w Skawicy. Jedna osoba nie żyje, druga walczy o życie.

14 lipiec, 2018 | Wyświetleń:4177

Jednak osoba zginęła, a druga jest ciężko ranna na skutek wypadku, do którego doszło dziś...

Głos Beskidzki

Antyterroryści zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka z Jordanowa. Mężczyzna był w trakcie sprzedaży narkotyków.

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:3868

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów...

Głos Limanowski

Limanowszczyzna tonie. Zamknięte drogi, odcięte domy, ewakuacje.

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:3044

Od wczoraj trwa kryzysowa sytuacja w powiecie limanowskim. Intensywne opady deszczu doprowadziły do odcięcia kilku...

Głos Mielecki

Mielczanie podnieśli głowy i odrobili lekcje - nikt nie jest w stanie zatrzymać tego rozpędzonego pociągu

22 czerwiec, 2018 | Wyświetleń:2956

Rozmowa z Piotrem Kozubem, administratorem i założycielem liczącej ponad 19 tysięcy członków grupy na Facebooku...

Głos Mielecki

Mielec: Czy dyrektor Kwaśniewski oszukał prokuraturę?

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:2421

Działania kierownictwa mieleckiego szpitala są "wyjątkowo haniebne i zasługują na potępienie jako mające najprawdopodobniej charakter przestępny...

Głos Krakowski

Tragiczny wypadek na Kobierzyńskiej. Nie żyje taksówkarz

08 lipiec, 2018 | Wyświetleń:2368

Dzisiaj koło południa doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Głos Wielicki

Marihuana w lesie. Policjanci znaleźli 6 ukrytych plantacji

11 lipiec, 2018 | Wyświetleń:2223

Policjanci z wielickiej Komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej...