wtorek, 12 czerwiec 2018 11:28

Książ Wielki. Szkoła na Zamku czeka na nowych uczniów

Napisała

Zespół Niepublicznych Szkół i Placówek Oświatowych, jak i Stowarzyszenie Mirów prowadzi na Zamku w Książu Wielkim, prowadzi rekrutację uczniów do klas pierwszych. Oferuje im bezpłatną naukę w Liceum Ogólnokształcącym (w klasie ogólnej lub mundurowej) oraz w Technikum o dwóch specjalnościach: technik informatyk i technik rolnik.

Jak podkreśla Marek Płonczyński - prezes Stowarzyszenia Mirów - za naukę w placówkach na Zamku, które mają uprawnienia szkół publicznych uczniowie nic nie płacą. A przy tym mają do dyspozycji na miejscu znakomitą stołówkę i mogą korzystać z transportu busem posiadanym przez Stowarzyszenie. Warto dodać, że nauka w tym miejscu ma długą tradycję i przez dziesięciolecia wykształciło się tu bardzo wielu mieszkańców naszej Gminy. Niektórzy z nich właśnie dlatego kierują na Zamek teraz swoje dzieci. Po zamknięciu dotychczasowego Zespołu Szkół przez Powiat Miechowski, tradycję szkolnictwa średniego w Książu Wielkim podtrzymuje właśnie Stowarzyszenie Mirów przy wydatnej pomocy Gminy. Ostatnio nasz samorząd umieścił czasowo na Zamku uczniów Szkoły Podstawowej w Antolce, gdyż jej gmach przechodzi gruntowną modernizację.

Info/Foto: UG Książ Wielki

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.