środa, 11 lipiec 2018 15:00

Nożownik z Miechowa zaatakował pasażerów i policjantów

Napisała

Policjanci z Posterunku Policji w Książu Wielkim zatrzymali mężczyznę, który zaatakował grupę ludzi siedzących w samochodzie. Sprawca wymachując nożem groził mężczyźnie będącemu wewnątrz, przerysował bok pojazdu, a podczas zatrzymania zaatakował nożem policjantów.

Dwa dni później mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do lat 10.
- Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 lipca br., kilkanaście minut przed godziną pierwszą w nocy. Do grupy osób siedzących w samochodzie w centrum Miechowa podszedł mężczyzna i próbował wtargnąć do pojazdu. Napastnik wymachując nożem groził pozbawieniem życia mężczyźnie będącemu wewnątrz, a kiedy zaatakowani postanowili odjechać, sprawca przerysował nożem bok samochodu.
Powiadomieni o zdarzeniu policjanci podjęli czynności mające na celu zatrzymanie napastnika. Podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy nożem. Ci wytrącili mu nóż z ręki, obezwładnili go i zatrzymali. 20-letni mieszkaniec Miechowa trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia, gróźb karalnych, a także czynnej napaści na funkcjonariuszy. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Miechowie. 10 lipca br. prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Info: KPP Miechów

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.