piątek, 20 lipiec 2018 15:23

Miechów. Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Napisała

Miechów to jedno z trzech małopolskich miast obok Myślenic i Zawoi do którego 15 lipca br., zawitały zagraniczne zespoły w ramach Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem.

W tym roku festiwal obchodził swoje 5 urodziny.  Po raz kolejny, mieszkańcy mogli podziwiać barwne stroje zespołów, które przyjechały do Miechowa. Wydarzenie rozpoczęła msza św. w miechowskiej bazylice.

W tym dniu Miechów gościł grupy z Rosji, Kolumbii, Rumunii oraz z Indonezji, które zaprezentowały swoje rodzime tańce, pieśni i obrzędy. Na festiwalowej scenie, obok zagranicznych grup wystąpił Zespół Pieśni i Tańca “Miechowiacy”. Na zakończenie festiwalu na scenie zaprezentował się zespół "WODA NA MŁYN".
Ideą festiwalu jest promocja dziedzictwa kulturowego regionu, przy jednoczesnym ukazaniu piękna różnorodności kultur etnicznych z całego świata. Dziękujemy, wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w przygotowanie tej największej i najbardziej różnorodnej imprezy folklorystycznej w Miechowie. 

Info/Foto: CKSiT Miechów

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.