czwartek, 13 wrzesień 2018 11:30

Charsznica: kierował samochodem pod wpływem narkotyków

Napisała

W zeszły czwartek, tj. 6 września w Charsznicy, policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. W kontrolowanym pojeździe funkcjonariusze odnaleźli i zabezpieczyli także 29 gramów białego proszku – okazało się, że jest to amfetamina. Policjanci zabezpieczyli także narkotyki w domu zatrzymanego mężczyzny.

Kiedy policjanci patrolowali teren Charsznicy, kilkanaście minut po północy, na ul. Miechowskiej zatrzymali do kontroli Volkswagena Passata. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierujący był trzeźwy, jednak jago zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, dlatego też postanowili sprawdzić, czy nie znajduje się on pod wpływem innych środków. Przeprowadzony test wskazał, że mężczyzna jest pod wpływem narkotyków.

Kiedy policjanci w kontrolowanym samochodzie odnaleźli i zabezpieczyli 29 gramów amfetaminy, mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

W toku dalszych czynności policjanci w miejscu zamieszkania sprawcy także ujawnili narkotyki. Zabezpieczyli tam ponad pół kilograma amfetaminy, 182 gramy suszu marihuany, rosnący krzew konopi indyjskich o wysokości 2 metrów oraz wagę elektroniczną.

Sprawca, 29-letni mieszkaniec gminy Charsznica, usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Teraz policjanci będą ustalać, jak dużo narkotyku znajdowało się w organizmie kierującego Volkswagenem – to od wyników analizy ilościowej zależy, czy usłyszy on jeszcze jeden zarzut. Za kierowanie pod wpływam środka odurzającego grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Źródło: KPP Miechów

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.