czwartek, 04 październik 2018 10:06

Gołcza. Wójt pasjonatem Sportowej Polski

Napisała

Wójt Gminy Gołcza Lesław Blacha został laureatem konkursu "Pasjonat Sportowej Polski". Wyróżnienie to otrzymało 40. laureatów, którzy poprzez swoją pasję do sportu zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych, do zdrowego stylu życia, a poprzez aktywne działania przyczyniają się do tworzenia infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w Polsce.

Wyróżnienie przyznane zostało przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”. Celem przedsięwzięcia jest propagowanie na forum ogólnopolskim osób, które budują sportowe oblicze gminy. Tytuł przyznano osobom, które poprzez swoją pracę zawodową i działalność społeczną przyczyniają się do upowszechniania kultury fizycznej, działają na rzecz sportu dzieci i młodzieży, aktywizują inne środowiska, a za sprawą swoich działań są wzorem i autorytetem dla mieszkańców, uczniów i sportowców.

Laureatom wyróżnienie wręczali goście specjalni: wybitny zapaśnik Andrzej Supron, piłkarz i trener Piotr Świerczewski oraz wybitny aktor i usportowiona postać Tomasz Stockinger.

Info/Foto: UG Gołcza

 

 

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.