Joanna Frydrych

Joanna Frydrych

Wczoraj na tarnowskim odcinku autostrady A4 w rejonie Wierzchosławic doszło do kolizji drogowej. Kierowca osobowej skody jadąc od strony Brzeska w kierunku Tarnowa powodował niebezpieczną sytuacje na drodze. Wyprzedzając z prawej strony, na trzeciego doprowadził do kolizji z samochodem ciężarowym. Całe to zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym jednego ze świadków.

Nieznany sprawca rozpylił gaz w budynku Urzędu Miasta w Skawinie. Do incydentu doszło w wyniku sprzeczki pomiędzy petentami oczekującymi w kolejce. Policja prowadzi czynności w tej sprawie. 

W ostatni weekend lipca w Trzebini odbędzie się wielka, plenerowa impreza militarna. Strzelające czołgi, budynki w ogniu, rekonstrukcje bitew, konkurencje wojskowe, wystawy broni, tory przeszkód dla dzieci i dorosłych – to tylko część atrakcji, przygotowanych przez organizatorów.

XXIV Dni Dobczyc były okazją do uroczystego przyznania wyróżnienia „Honorowy Ambasador Gminy i Miasta Dobczyce”. Na mocy Uchwały z dnia 22 maja 2019 r. Rada Miejska w Dobczycach przyznała to wyróżnienie Sebastianowi Kasprzykowi – mieszkańcowi Stojowic, czołowemu polskiemu biegaczowi specjalizującemu się w biegach przeszkodowych OCR.

Będzie sprawniej, nowocześniej i jawniej. Ostatnia sesja Rady Miejskiej, która odbyła się w środę 17 lipca była ostatnią z udziałem sekretarza Marka Brzeźniaka i zarazem pierwszą, podczas której radni pracowali za pomocą specjalnego systemu elektronicznego, z użyciem tabletów i specjalnych mikrofonów.

Lipiec w Myślenicach będzie iście festiwalowy – rozpoczniemy Międzynarodowymi Spotkaniami z Folklorem, później odbędzie się Rabisko Fest na Plaży Trawiastej na Zarabiu, a miesiąc zakończy najgorętsza impreza tego lata, czyli Myślenicki Festiwal Lata – Dni Myślenic 2019!

Strona 1 z 159