W ramach  funduszy pozyskanych z programu „Małopolskie remizy 2018” wykonano remont budynku garażu remizy OSP w Pstroszycach Drugich, który polegał na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu stropodachu, wykonaniu stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu ścian zewnętrznych, wykonaniu bramy garażowej i dojścia do budynku.

Urząd Miasta w Miechowie zaprasza mieszkańców na zajęcia w ramach Miechowskiego Klubu Młodzieżowego

piątek, 16 listopad 2018 14:04

Rząd musi zrobić więcej!

Napisała

Restrykcje prawne wraz z cenami węgla rosną lawinowo. 4 listopada br. węgiel znów podrożał, ponieważ musi spełniać wymagania jakościowe wprowadzone rozporządzeniem Ministra Energii. Oznacza to koniec sprzedaży /dotychczas/ najtańszego miału i węgla. To kolejny cios zaraz po tym, gdy 12 września br. wszedł zakaz sprzedaży mułów węglowych i flotokoncentratów.

środa, 14 listopad 2018 14:49

Tak Miechów świętował 11 listopada

Napisała

11 listopada br. w Miechowie odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni na rynku mieszkańcy Miechowa oraz przybyli goście wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

11 listopada br. świętowano w Gołczy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą Józefa Piłsudskiego. Orkiestra Dęta „Czapelanka” odegrała hymn państwowy, a następnie zgromadzone poczty sztandarowe, władze gminy i mieszkańcy na czele z Komendantem Gminnym Pawłem Pyszem przemaszerowali do kościoła parafialnego w Gołczy, gdzie ks. proboszcz Edward Kuzka odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Od kilku lat uczniowie SP Nr 2 w Miechowie uczestniczą w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez  p. Alicję Brzezowską. Także i w tym roku poprosiliśmy panią Alicję o poprowadzenie warsztatów ,,Chemia w kuchni”. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia z przyrody, ale także koleżanki i koledzy z klas: 1a, 2b, 2c i klas trzecich.

Dając początek obchodom 100-lecia odzyskania Niepodległości, członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” już przed Świętem Zmarłych uporządkowali i udekorowali groby żołnierzy, którzy polegli w walce o wolność Ojczyzny.

piątek, 09 listopad 2018 10:29

Święto Szkoły Podstawowej w Antolce

Napisała

7 listopada br. w Szkole Podstawowej, w Antolce, obchodzono Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów i Dniem Patronki - Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Gminy Książ Wielki, pan Grzegorz Janus, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy pan Marek Płonczyński, kierownik Zakładu Usług Wspólnych pani Jolanta Nowak, ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, dyrektorzy szkół gminnych (Danuta Gajos, Edyta Sychowska, Alicja Pagór, Jacek Kobyłka) oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

Strona 1 z 48
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA