Wczoraj w Miechowie doszło do zderzenia kierującego motorowerem z samochodem dostawczym. Niestety kierujący skuterem w wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu kilka godzin po zdarzeniu. Policjanci ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.

wtorek, 23 październik 2018 15:45

Obwodnica Miechowa już otwarta dla kierowców!

Napisała

Kierowcy mogą poruszać się już nowym, ponad 8-kilometrowym odcinkiem północnej obwodnicy miasta. Ta długo wyczekiwana inwestycja pozwoli wyprowadzić z centrum miasta ruch samochodów jadących w kierunku Śląska i z powrotem. Dzięki temu zmotoryzowani bezpieczniej i szybciej dojadą do celu, a mieszkańcy zyskają ciszę i spokój.

wtorek, 23 październik 2018 15:44

Książ Wielki - wizyta uczniów na sesji Rady Gminy

Napisała

19 października br. cała klasa II oraz kilka uczennic z klasy VIII Szkoły Podstawowej w Antolce wzięło udział w sesji Rady Gminy w Książu Wielkim. Celem ich wizyty było zaprezentowanie przedstawienia na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zwrócenie się ze specjalnie sformułowanym apelem do Rady Gminy.

poniedziałek, 22 październik 2018 13:11

Dzień Głośnego Czytania w Książu Małym

Napisała

W przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej Książa Małego rozpoczęto akcję czytelniczą pod hasłem „ Nie jestem sam - bo książkę mam”.

Urzędujący burmistrz Miechowa wygrał wybory za pierwszym podejściem! II. tury nie będzie

piątek, 19 październik 2018 10:22

Książ Mały: Ślubowanie w święto Patrona

Napisała

Nosząca imię Jana Pawła II Szkoła Podstawowa w Książu Małym obchodziła 17.10. br. święto swojego Patrona połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów. Z tej okazji przeprowadzono konkurs literacki oraz konkurs plastyczny. Na rysunku zamieszczonym obok widać jak uczniowie rozumieją prawdziwy patriotyzm. Mianowicie, że każdy bez wyjątku Polak, nawet gdy sięgnął najwyższych stanowisk jak Karol Wojtyła, nigdy nie zapomina o swojej Ojczyźnie bo to ona go zrodziła i ukształtowała.

czwartek, 18 październik 2018 21:52

Nowe boisko sportowe w Kacicach

Napisała

Mieszkańcy Kacic mają do swojej dyspozycji nowoczesne boisko sportowe, które powstało przy kompleksie szkolnym.

czwartek, 18 październik 2018 21:41

Słomniki. Burmistrz Mecenasem Futbolu Małopolskiego

Napisała

Burmistrz Paweł Knafel decyzją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej otrzymał tytuł Mecenasa Futbolu Małopolskiego za pełne pasji zaangażowanie na rzecz rozwoju tej dyscypliny sportu w naszej gminie.

czwartek, 18 październik 2018 21:36

Książ Wielki: Nowy pomnik i plac

Napisała

Radni z komisji bezpieczeństwa jednogłośnie zaakceptowali wniosek wójta Marka Szopy by na nowym parkingu zlokalizować w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości nowy pomnik - wdzięczności dla Józefa Piłsudskiego. Natomiast ten stary, poświęcony ofiarom II wojny światowej i usytuowany w roku 1964 na Rynku w niebezpiecznej odległości od trasy E7, pozostawić na miejscu gdyż tego domagają się kombatanci.

Strona 1 z 45

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA