Od kilku lat uczniowie SP Nr 2 w Miechowie uczestniczą w warsztatach i zajęciach prowadzonych przez  p. Alicję Brzezowską. Także i w tym roku poprosiliśmy panią Alicję o poprowadzenie warsztatów ,,Chemia w kuchni”. Uczestniczyli w nich nie tylko uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia z przyrody, ale także koleżanki i koledzy z klas: 1a, 2b, 2c i klas trzecich.

Dając początek obchodom 100-lecia odzyskania Niepodległości, członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” już przed Świętem Zmarłych uporządkowali i udekorowali groby żołnierzy, którzy polegli w walce o wolność Ojczyzny.

piątek, 09 listopad 2018 10:29

Święto Szkoły Podstawowej w Antolce

Napisała

7 listopada br. w Szkole Podstawowej, w Antolce, obchodzono Święto Szkoły połączone ze ślubowaniem pierwszoklasistów i Dniem Patronki - Marii Skłodowskiej-Curie. Uroczystość uświetnili swą obecnością: zastępca wójta Gminy Książ Wielki, pan Grzegorz Janus, przewodniczący Komisji Oświaty Rady Gminy pan Marek Płonczyński, kierownik Zakładu Usług Wspólnych pani Jolanta Nowak, ksiądz proboszcz Maciej Stopiński, dyrektorzy szkół gminnych (Danuta Gajos, Edyta Sychowska, Alicja Pagór, Jacek Kobyłka) oraz licznie zgromadzeni rodzice uczniów.

czwartek, 08 listopad 2018 15:24

Miechowskie Forum Przedsiębiorców 14 listopada

Napisała

Burmistrz Miechowa oraz Stowarzyszenie "Budujmy Radość" w Miechowie zapraszają na VI. Miechowskie Forum Przedsiębiorców.

W 56. roku życia i w 32. roku kapłaństwa zmarł Ksiądz Kanonik Mirosław KACZMARCZYK Proboszcz parafii św. Bartłomieja Ap. w Chęcinach i Grobu Bożego w Miechowie

31 października br. burmistrz Miechowa oraz Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Adam Domagała przekazali jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowskiej Woli nowy lekki samochód pożarniczy.

Urząd Marszałkowi Województwa Małopolskiego podsumował efekty działań Województwa Małopolskiego i lokalnych samorządów w walce ze smogiem w 2017 roku. Opracowany dokument zawiera informacje o efektach działalności samorządów lokalnych, które bezpośrednio lub pośrednio wpłynęły na poprawę jakości powietrza w Małopolsce. W ramach realizacji Programu Ochrony Powietrza dla województwa małopolskiego, wykazano działania, które wpłynęły na ograniczenie niskiej emisji.

Wójt Gminy Gołcza oraz Przewodniczący Rady Gminy zapraszają na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości,  które odbędą się 11 listopada br. w Gołczy.

Strona 1 z 48

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA