poniedziałek, 19 listopad 2018 15:49

VI Miechowskie Forum Przedsiębiorców za nami

Napisała

16 listopada br. w Urzędzie Gminy i Miasta odbyło się VI Miechowskie Forum Przedsiębiorców, które po raz kolejny było okazją do nawiązania kontaktów oraz budowy relacji między osobami tworzącymi środowisko biznesowe na terenie Gminy Miechów.

poniedziałek, 19 listopad 2018 15:46

Książ Wielki zmniejsza deficyt budżetowy

Napisała

W ostatni dzień funkcjonowania Rady Gminy Książ Wielki minionej kadencji (piątek, 16 listopada) zebrała się komisja budżetowa by omówić przedłożony przez wójta projekt budżetu Gminy na rok 2019.

sobota, 17 listopad 2018 11:08

O zdrowym odżywianiu w SP Antolka

Napisała

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Antolce od początku istnienia projektu współfinasowanego ze środków UE „Program dla szkół” biorą w nim aktywny udział.

sobota, 17 listopad 2018 10:34

Powiat miechowski. Kto na starostę?

Napisała

Niemal w 70% mamy nową-starą Radę Powiatu Miechowskiego, bo zaledwie 6. nowych radnych.
Z 17. radnych powiatowych:

W ramach  funduszy pozyskanych z programu „Małopolskie remizy 2018” wykonano remont budynku garażu remizy OSP w Pstroszycach Drugich, który polegał na wymianie pokrycia dachowego, dociepleniu stropodachu, wykonaniu stolarki okiennej i drzwiowej, dociepleniu ścian zewnętrznych, wykonaniu bramy garażowej i dojścia do budynku.

Urząd Miasta w Miechowie zaprasza mieszkańców na zajęcia w ramach Miechowskiego Klubu Młodzieżowego

piątek, 16 listopad 2018 14:04

Rząd musi zrobić więcej!

Napisała

Restrykcje prawne wraz z cenami węgla rosną lawinowo. 4 listopada br. węgiel znów podrożał, ponieważ musi spełniać wymagania jakościowe wprowadzone rozporządzeniem Ministra Energii. Oznacza to koniec sprzedaży /dotychczas/ najtańszego miału i węgla. To kolejny cios zaraz po tym, gdy 12 września br. wszedł zakaz sprzedaży mułów węglowych i flotokoncentratów.

środa, 14 listopad 2018 14:49

Tak Miechów świętował 11 listopada

Napisała

11 listopada br. w Miechowie odbyły się uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zgromadzeni na rynku mieszkańcy Miechowa oraz przybyli goście wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

11 listopada br. świętowano w Gołczy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczęto od złożenia kwiatów pod pamiątkową tablicą Józefa Piłsudskiego. Orkiestra Dęta „Czapelanka” odegrała hymn państwowy, a następnie zgromadzone poczty sztandarowe, władze gminy i mieszkańcy na czele z Komendantem Gminnym Pawłem Pyszem przemaszerowali do kościoła parafialnego w Gołczy, gdzie ks. proboszcz Edward Kuzka odprawił mszę świętą w intencji Ojczyzny.

Strona 1 z 49
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA