Władysław Ortyl 19 listopada ponownie został wybrany na Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zagłosowało na niego 25 radnych, czyli tylu, ilu przedstawicieli w sejmiku podkarpackim ma Prawo i Sprawiedliwość. 4 radnych wstrzymało się od głosu, a jeden zagłosował przeciw.

W poniedziałek, 19 listopada odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady Powiatu Mieleckiego. Na sesji wybrano starostę, wicestarostę i zarząd powiatu. Władzę w powiecie przejęła koalicja klubów Razem Dla Powiatu Mieleckiego i Nasz Mielec, które łącznie mają 13 mandatów w 25-osobowej radzie.

W poniedziałek, 19 listopada o godz. 11 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej rady miasta w Mielcu. W programie zaplanowano odebranie ślubowania prezydenta i radnych, oraz wybór przewodniczącego rady i jego zastępcy.

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:56

Powiat mielecki: Widzisz bezdomnego - zareaguj!

Napisała

Wojewoda podkarpacki apeluje do mieszkańców o wrażliwość i troskę o tych, którzy nie są w stanie zapewnić sobie odpowiednich warunków do przetrwania trudnego okresu jesienno-zimowego. Gdzie zadzwonić? Gdzie skierować bezdomnego? 

poniedziałek, 19 listopad 2018 13:21

Mielec przystąpi do programu Dostępność Plus

Napisała

Samorząd Mielca chce wziąć udział w programie Dostępność Plus. 30 października pf. prezydenta Fryderyk Kapinos podpisał deklarację partnerstwa w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adama Hamryszczaka i marszałka Władysława Ortyla. Podpis pod deklaracją złożył także dyrektor mieleckiego oddziału ARP Krzysztof Ślęzak.

poniedziałek, 19 listopad 2018 12:37

Mieleckie obchody Święta Niepodległości

Napisała

Odsłonięcie pamiątkowego obelisku i wizyta marszałka... Piłsudskiego to najważniejsze wydarzenia obchodów 100-lecia Niepodległości w Mielcu, w których wzięła udział kilkutysięczna rzesza mieszkańców.

piątek, 16 listopad 2018 14:01

Gm. Mielec: Biało-czerwony turniej

Napisała

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, na stadionie w Złotnikach, odbył się „Biało-Czerwony Turniej Piłkarski Oldboyów Gminy Mielec”.

piątek, 16 listopad 2018 13:45

Gm. Mielec: Koncert „Dla Niepodległej”

Napisała

Pieśnią „Kraj mej Matki” członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy" oraz  Chorzelowskiej Grupy Teatralnej rozpoczęli 10 listopada Koncert Patriotyczny . Wydarzenie przepełnione było świętowaniem i radością z wolnej, suwerennej Ojczyzny. 

Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie pobicia 37-letniej kobiety. Dotychczas funkcjonariusze przedstawili zarzut dwóm podejrzanym. W sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Strona 1 z 45
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA