piątek, 19 październik 2018 14:14

Mielec: Kolejne promesy na usuwanie skutków klęsk żywiołowych

Napisała

Do podkarpackich powiatów i gmin trafiły kolejne środki na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 11 października w Mielcu samorządowcy otrzymali promesy na łączną kwotę 3,5 mln zł.

Dzięki przyznanym środkom zostanie zrealizowanych 17 zadań w 9 gminach: Borowa, Dębica, Iwierzyce, Jodłowa, Mielec, Pilzno, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Żyraków, oraz dwóch powiatach: ropczycko-sędziszowskim i strzyżowskim. Środki pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa i będą przeznaczone na remont lub odbudowę infrastruktury zniszczonej w wyniku zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej w latach 2010-2017.

W sumie w październiku br. podkarpaccy samorządowcy otrzymają od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji promesy na łączną kwotę ponad 23 mln zł na realizację 85 zadań.

Wraz z wymienionymi środkami, w tym roku do jednostek samorządu terytorialnego z województwa podkarpackiego trafiło ponad 150 mln zł na 467 zadań z zakresu usuwania skutków klęsk żywiołowych w infrastrukturze komunalnej (w tym na przeciwdziałanie ruchom osuwiskowym i usuwanie ich skutków).

Uroczystość się w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Z przedstawicielami podkarpackich samorządów spotkali się poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.

Inf i foto UWWP

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.