Gm. Mielec: Rekordowe wsparcie na inwestycje

piątek, 19 październik 2018 14:37

 

Bieżący rok okazał się rekordowy w wysokości pozyskanych środków zewnętrznych związanych z przebudową infrastruktury komunalnej w Gminie Mielec. 

Maksymalnie do 1,23 miliona złotych otrzyma Gmina Mielec z rezerwy celowej budżetu państwa. Dzięki takiemu dofinansowaniu uda się zmodernizować blisko 3,5 kilometra dróg zniszczonych przez powódź i ulewne deszcze, jakie nawiedziły lokalny teren w latach 2010 -2013.

 – Chciałabym dzisiaj powiedzieć o ważnej informacji i ważnym wydarzeniu. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazuje kolejną pulę środków na wsparcie jednostek samorządu terytorialnego naszego województwa. W tym roku po raz pierwszy została przekroczona kwota 150 mln zł. Nigdy wcześniej samorządy naszego województwa nie otrzymały takiego wsparcia. Bardzo się cieszę, że korzystacie państwo z tego programu i bardzo się cieszę, że taka skala realizacji tego programu jest dostępna na terenie naszego województwa. Dzięki tym środkom, które trafiły do nas w tym roku, praktycznie wszystkie zgłoszone straty zostały usunięte – powiedziała w trakcie spotkania w Mielcu Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

W sumie Gmina Mielec złożyła wnioski na remonty pięciu dróg. Wszystkie z nich otrzymały pozytywną opinię, dzięki czemu nowej nawierzchni bitumicznej doczekają się drogi: Złotniki - Kolonia na długości 500 metrów ( wysokość promesy 160 000 zł), Rzędzianowice - Olszyny na długości 570 metrów (wysokość promesy 220 000 zł), Trześń - droga wzdłuż światowca na długości 1 400 metrów (wysokość promesy 480 000 zł), Rzędzianowice - droga przy OSP na długości 685 metrów (wysokość promesy 240 000 zł) oraz Trześń - łącznik z drogą powiatową na długości 320 metrów (wysokość promesy 130 000 zł).

– Bardzo się cieszę, że tak skutecznie pozyskujemy środki zewnętrzne związane z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych. Niestety bardzo często są to inwestycję kosztochłonne, dlatego jeśli tylko pojawia się możliwość, zawsze staramy się o dodatkowe dofinansowania. Przy tegorocznym budżecie na poziomie bliskim półtora miliona złotych przeznaczonym na bieżące utrzymanie dróg oraz działania inwestycyjne, dodatkowa kwota ponad jednego miliona dofinansowań pozwoli nam na znacznie szybszą modernizację układu drogowego – podsumował wójt  Józef Piątek.

Ostatnie wręczenie promes, które miało miejsce w czwartek 11 października, wyjątkowo nie odbyło się w Rzeszowie a w Mielcu. Podczas uroczystości samorządowcy otrzymali promesy na realizację 17 zadań (gminy: Borowa, Dębica, Iwierzyce, Jodłowa, Mielec, Pilzno, Ropczyce, Wielopole Skrzyńskie, Żyraków, powiat ropczycko-sędziszowski, powiat strzyżowski). Poza Ewą Leniart, Wojewoda Podkarpackim w wydarzeniu wzięli udział także Zbigniew Chmielowiec, Poseł na Sejm RP oraz Władysław Orty, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

inf. i foto: UG Mielec

 

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

 1. Więcej na GŁOS24
 2. BIZNES
 3. STYL ŻYCIA
 4. ZDROWIE I URODA
 5. MOTORYZACJA
 6. KULTURA
 7. SPORT
 8. TURYSTYKA
 9. EDUKACJA
 10. POLITYKA