wtorek, 08 styczeń 2019 10:55

Celina – to pierwsze dziecko urodzone w nowym roku w Mielcu

Napisała

Aż dwa dni czekaliśmy w tym roku na narodziny pierwszego dziecka z terenu miasta Mielca. Pierwsza mielczanka ma na imię Celina i przyszła na świat wczesnym popołudniem w środę 2 stycznia.

Szczęśliwą mamę Martę Michna-Stokłosa w czwartek 3 stycznia na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym mieleckiego Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego odwiedził Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski.

Rok temu pierwsze dziecko z Mielca przyszło na świat tuż po północy 1 stycznia. Tym razem pierwszym noworodkiem urodzonym w pierwszy dzień nowego roku okazał się mały Leoś, którego rodzice są mieszkańcami Woli Mieleckiej.

Szczęśliwa mama pierwszej mielczanki urodzonej w 2019 roku odebrała gratulacje od prezydenta Jacka Wiśniewskiego. Została także obdarowana misiem-maskotką i nagrodą w formie pieniężnej przyznawaną przez prezydenta za urodzenie pierwszego dziecka w danym roku. Jest to tradycja zapoczątkowana w Mielcu przez prezydenta Daniela Kozdębę. – Powitanie pierwszego mieszkańca naszego miasta, to dla mnie bardzo miły obowiązek. Serdecznie gratuluję i życzę zdrowia oraz wszelkiej pomyślności całej rodzinie – mówił prezydent. Dodajmy, że mała Celinka ma już dwóch braci w wieku 12 i 3 lat.

W roku 2018 w mieleckim szpitalu urodziło się 1058 dzieci, w tym 539 chłopców i 519 dziewczynek. Rok wcześniej odnotowano tutaj 1143 porody.

Inf. i foto: UM w Mielcu

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.