wtorek, 08 styczeń 2019 11:20

Chorzelów: Zobacz najpiękniejsze kartki świąteczne

Napisała

Do 11 stycznia w Ośrodku Kultury w Chorzelowie można podziwiać najpiękniejsze kartki świąteczne wykonane przez dzieci.

W Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec 18 grudnia rozstrzygnięto konkurs plastyczny na najpiękniejszą świąteczną kartkę. Dzień później odbył się wernisaż wystawy połączony z wręczeniem nagród i wyróżnień dla laureatów.
Głównym celem konkursu było uwrażliwienie na piękno rodzinnych świąt, pogłębianie wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych, propagowanie wartości chrześcijańskich, a także rozwijanie inwencji twórczej i wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży. Technika wykonania pracy konkursowej była dowolna, a ograniczeniu podlegał jedynie rozmiar kartki, który nie mógł przekroczyć formatu A5.

Na konkurs wpłynęło ponad 190 prac z których komisja artystyczna w składzie Agnieszka Szala-Jagiełło, instruktor Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu oraz Marta Załucka, instruktor Spółdzielczego Domu Kultury w Mielcu przyznała 22 nagrody i 27 wyróżnień w czterech kategoriach wiekowych.

Pamiątkowe dyplomy oraz świąteczne ozdoby laureatom obecnym w trakcie wernisażu wręczyli Tomasz Ortyl, Zastępca Wójta Gminy Mielec oraz Damian Małek, dyrektor SOKiS.

- Kartki, które możemy dziś oglądać są piękne i wyjątkowe, a szczególnego charakteru nadaje im fakt, że zostały wykonane własnoręcznie i włożono w nie dużo pracy i serca. Dziękuję artystom, rodzicom i nauczycielom, że w natłoku grudniowych obowiązków znaleźli czas, aby wspólnie na nowo odkrywać i kultywować tradycje świąt Bożego Narodzenia. W imieniu Józefa Piątka, Wójta Gminy Mielec oraz własnym chciałbym życzyć wszystkim radosnych, spokojnych świąt spędzonych w gronie rodziny i bliskich – powiedział w trakcie wernisażu Tomasz Ortyl.
Wystawę można oglądać do 11 stycznia 2019 r. w Ośrodku Kultury w Chorzelowie w godzinach pracy placówki.

inf. i foto: UG Mielec

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.