piątek, 18 styczeń 2019 16:27

Mielec solidarny z Gdańskiem

Napisała

14 stycznia kilkadziesiąt osób o godzinie 20:00 zebrało się na Placu Armii Krajowej w Mielcu by uczcić zamordowanego prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza. Kondolencje bliskim zmarłego złożyli też samorządowcy.

- My tutaj wszyscy zgromadzeni na Placu Armii Krajowej łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi pana Adamowicza – powiedziała Barbara Nykiel, która była inicjatorką spotkania pamięci. - Została przekroczona granica pogardy, poniżania, obrażania i dzielenia ludzi. Rozbudzona została nienawiść do inaczej myślących, innej narodowości, orientacji, koloru skóry, wierzących i niewierzących. Nienawiść wypłynęła jak rzeka i nas zalała. Czy my się kiedyś opamiętamy? W jakim kraju żyć będzie nasze młode pokolenie? - pytała.
Głos zabrała też poseł Krystyna Skowrońska. - Wszyscy Polacy, mielczanie zgromadzeni na placu, ale i ludzie w całej Polsce chcielibyśmy, żeby to był moment zadumy, że w chwilach wielkiej tragedii powinniśmy być razem. Dzisiaj jest dzień smutku i dzień zadumy, ale przed nami każdy kolejny dzień budowania, odbudowywania i zasypywania tego, co nas dzieli. Aby zbudować to, co nas będzie łączyć – powiedziała.

Kondolencje w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska złożył też prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. „W imieniu własnym i całego samorządu miasta Mielca pragnę przekazać z serca płynące wyrazy współczucia i głębokiego żalu z powodu śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który stał się ofiarą barbarzyńskiego ataku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Wraz z mieszkańcami naszego miasta jesteśmy głęboko wstrząśnięci tym, co stało się w Gdańsku. Cały czas byliśmy myślami przy Pawle Adamowiczu czekając na dobre wiadomości o stanie jego zdrowia. Wierzyliśmy, że jego walka o życie zakończy się powodzeniem. Niestety tak się nie stało. Ta tragedia nie powinna się wydarzyć.
Cała mielecka społeczność łączy się w bólu i smutku z rodziną św. pamięci Pawła Adamowicza, z jego najbliższymi, przyjaciółmi, z samorządowcami i mieszkańcami Gdańska, dla których ta śmierć jest niepowetowaną stratą.
Cześć Jego Pamięci.” – czytamy w kondolencjach zamieszczonych na oficjalnej stronie miasta.

„Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza – napisał na oficjalnej Powiat Mielecki. - W imieniu władz samorządowych Powiatu Mieleckiego składamy wyrazy szczerego współczucia po stracie samorządowca, który większość swojego życia poświęcił sprawom Małej Ojczyzny.

Łączymy się w głębokim bólu z Rodziną, Bliskimi, Współpracownikami Pawła Adamowicza oraz wszystkimi, których poruszyła tragiczna śmierć Prezydenta Gdańska.”

mg, foto: pixabay.com

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.