środa, 30 styczeń 2019 13:50

Duże zmiany w mieleckim szpitalu

Napisała

W Szpitalu Specjalistycznym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu zakończyły się prace przy rozbudowie Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Rozbudowa znajdującego się w segmencie H Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii objęła powiększenie go o 12 łóżek oraz doposażenie w najnowocześniejszą aparaturę. Już od piątku, 18 stycznia korzystają z niej pacjenci znajdujący się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia, u których występują znaczne zaburzenia czynności układu oddechowego, krążenia i procesów metabolicznych, oraz chorzy po skomplikowanych zabiegach operacyjnych z zakresu chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii oraz najtrudniejsze przypadki położniczo-ginekologiczne. Prace remontowe obrębie OIOM przeprowadziła Firma Budowlana Arkada.

W szpitalu zakończyła się również rozbudowa i przebudowa przychodni nocnej i świątecznej opieki ambulatoryjnej. Jej przenosiny w sąsiedztwo Szpitalnego Oddziału Ratunkowego były następstwem ustawy wprowadzającej sieć szpitali oraz rozporządzenia ministra zdrowia z 28 czerwca 2017 roku.

Zadanie zrealizował Zakład Remontowo-Budowlany Roman Olszowy za kwotę 1 528 300,00 zł.

Zadanie było częścią większego projektu pod nazwą „Poprawa jakości i zwiększenie bezpieczeństwa świadczeń medycznych w Szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu” o łącznej wartości 14 085 740,54 zł. Inwestycję dofinansowano kwotą blisko 10 milionów złotych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Resztę środków niezbędnych do przeprowadzenia remontu przekazały władze samorządowe Powiatu Mieleckiego. Dzięki temu wsparciu, oprócz zmian na oddziale anestezjologii, w szpitalu powstały również dodatkowe sale na bloku operacyjnym.

Inf. i foto: Starostwo Powiatowe w Mielcu

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.