wtorek, 12 marzec 2019 13:43

Prezydent Mielca w Zarządzie Związku Miast Polskich

Napisała

Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski, jako jedyny samorządowiec z Podkarpacia, został wybrany do zarządu Związku Miast Polskich. Wybory zarządu VIII kadencji odbyły się podczas Zgromadzenia Ogólnego ZMP w Poznaniu.

Podczas obrad zdecydowano m.in. o zmianie w statucie związku, który przewiduje poszerzenie składu zarządu, w którym zasiadać będzie 30 przedstawicieli miast członkowskich. Na drugą kadencję prezesa ZMP wybrano Zygmunta Frankiewicza, prezydenta Gliwic. – Chętnych do pracy w zarządzie było sporo. Nie wszyscy mogli się do niego dostać, a to zobowiązuje tych, którzy zostali wybrani do tego, żeby te miejsca naprawdę dobrze wykorzystać – powiedział Zygmunt Frankiewicz.

Prezydent Jacek Wiśniewski podkreśla, że wybór przedstawiciela Mielca do pracy w zarządzie związku to duże wyróżnienie, ale też cenne możliwości. – Współpraca z prezydentami i burmistrzami miast to okazja do wymiany doświadczeń i poszukiwania wspólnych rozwiązań dla problemów, z którymi borykają się samorządy. To także udział w pracach i opiniowanie nowych regulacji prawnych związanych z funkcjonowaniem miast. Cieszę się, że w tym gronie jest przedstawiciel Mielca – powiedział Jacek Wiśniewski.

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju.

inf. UM Mielec, Foto. Związek Miast Polskich

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.