środa, 13 marzec 2019 15:16

Radomyśl W.: Zgłoś się do projektu „Przyjazny Internet”

Napisała

 

180 mieszkańców z gminy Radomyśl Wielki będzie mogło zgłębiać swoją wiedzę na temat różnych działań w Internecie. Szkolenia planowane są od kwietnia br. do 31 marca 2020 roku. Rusza właśnie rekrutacja uczestników.

Burmistrz Józef Rybiński podpisał umowę z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej z siedzibą w Warszawie na powierzenie grantu w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-20. Dotyczy on działań szkoleniowych na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Wartość przyznanego grantu wynosi 96.740 zł.

- Celem projektu grantowego „Przyjazny Internet” jest wzrost kompetencji cyfrowych 180 mieszkańców gminy Radomyśl Wielki w wieku 25-74 lata. Oprócz szkoleń mikroprojekt zakłada zakup niezbędnego sprzętu komputerowego. Szkolenia realizowane będą w placówkach oświatowych podległych Gminie Radomyśl Wielki.
Będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. W ramach projektu wszyscy uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe oraz zaświadczenia potwierdzające udział w szkoleniu – przekazuje koordynator projekt Andrzej Przybyszewski.
Zajęcia w ramach jednego modułu szkoleniowego (16 godz. dydaktycznych) będą realizowane od poniedziałku do niedzieli (4 dni x 4 godziny). Pierwsze szkolenia mają ruszyć już w kwietniu.

Tematyka szkoleń:
1. Rodzic w internecie
2. Mój biznes w sieci;
3. Moje finanse i transakcje w sieci;
4. Działam w sieciach społecznościowych;
5. Tworzę własną stronę internetową (blog);
6. Rolnik w sieci;
7. Kultura w sieci;

Szczegóły modułów szkoleniowych: https://radomyslwielki.pl/aktualne-wydarzenia/wydarzenia-spoleczno-kulturalne,5033.html

Rekrutacja rozpocznie się 1 marca. Pierwszeństwo mają kandydaci, którzy nie uczestniczyli wcześniej w innych szkoleniach w ramach tego projektu. Osoby zainteresowane udziałem mogą składać kompletnie wypełnione dokumenty w Urzędzie Miejskim w Radomyślu Wielkim, pok. 20 (GZEAS). Po otrzymaniu zgloszeń, koordynator skontaktuje się z uczestnikami w celu uzgodnienia szczegółów dotyczących terminów i miejsca szkolenia. Szczegóły rekrutacji określa regulamin rekrutacji, który wraz z wymaganymi dokumentami do uzupełnienia dostępny jest na stronie internetowej gminy: https://radomyslwielki.pl/aktualne-wydarzenia/wydarzenia-spoleczno-kulturalne,5041.html

Więcej informacji uzyskać można u koordynatora projektu Andrzeja Przybyszewskiego, (14 68 07 062 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Radomyślu Wielkim) lub pod adresem email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

mat. prasowe, foto: pixabay.com

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.