wtorek, 30 kwiecień 2019 14:17

Rekordowe Targi Pracy Powiatu Mieleckiego

Napisała

Pod honorowym patronatem starosty mieleckiego Stanisława Lonczaka w Mielcu odbyły się Targi Pracy Powiatu Mieleckiego. 16 kwietnia w auli Zespołu Szkół Technicznych swoją ofertę prezentowało ponad 50 pracodawców z całego powiatu.

Targi oficjalnie rozpoczęły się we wtorek, 16 kwietnia, o godzinie 11:00. Otworzył je Grzegorz Durak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mielcu, który podziękował współorganizatorom, sponsorom, partnerom wydarzenia oraz wszystkim wystawcom. – Targi Pracy to wyjątkowe wydarzenie. Cieszę się, że w jednym czasie i jednym miejscu udało nam się zgromadzić tak wielu przedstawicieli lokalnego rynku pracy. Wierzę, że dzisiejsze spotkania będą inspiracją do podjęcia nowych wyzwań – zwracał się dyrektor PUP do odwiedzających aulę ZST.

- Te targi na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w naszym powiecie. Cieszy nas zarówno duże zainteresowanie odwiedzających, jak i liczba stoisk przygotowanych przez pracodawców – dodał wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła.
Głos podczas otwarcia targów zabrali także: Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Małgorzata Dankowska i Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Mariusz Wojciechowski.

Targi to doskonała okazja do spotkań z rekruterami z firm z branży lotniczej, metalowej, elektronicznej, przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, budowlanej, handlowej, gastronomicznej, wędliniarskiej, transportowej, ochroniarskiej, hotelarskiej i odzieżowej.

Dla wszystkich odwiedzających zaplanowano wiele dodatkowych atrakcji, między innymi quizy i konkursy z nagrodami, loty na symulatorze śmigłowca Black Hawk, fachowe konsultacje specjalistów, porady ekspertów od wizerunku i makijażu biznesowego oraz ciekawe warsztaty przedsiębiorczości dla osób zainteresowanych założeniem własnej firmy.

Inf. i foto: Powiat Mielecki

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.