wtorek, 14 maj 2019 13:56

Radomyśl W.: 11-latek w siódmej klasie? Ten chłopiec uczy się dwa razy szybciej od innych.

Napisała

Jedenastoletni Filip Skrzyniarz jest uczniem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dulczy Wielkiej. W tym roku udało mu się w trakcie roku szkolnego otrzymać promocję z klasy piątej do szóstej, a obecnie przygotowuje się do tego, by we wrześniu rozpocząć naukę jako siódmoklasista.

Jest to możliwe dzięki temu, że Filip realizuje obowiązek szkolny inaczej niż przeciętny uczeń dzięki indywidualnemu tokowi nauczania. 

- Jedenastolatek jest uczniem wszechstronnym, osiągającym świetne wyniki w nauce, zarówno z przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. Ma bardzo szerokie zainteresowania. Można by zatem powiedzieć, że ma coś w sobie z człowieka renesansu. Jego pasją jest historia. Zainteresowanie historią Polski pojawiło się już w dzieciństwie, gdy rodzice czytali mu historyczne książki dla dzieci. Do tej pory rodzice dzielnie wspierają syna, mają niejako wspólną pasję – przekazują nauczyciele z Dulczy Wielkiej.

Sukcesy

Filip uchodzi za ucznia odpowiedzialnie podchodzącego do swych obowiązków. Pracowitość i zaangażowanie dały wspaniały plon w postaci sukcesów w konkursach. Do jego osiągnięć należy zaliczyć: zdobycie I miejsca w gminnym teście wiedzy historycznej Bohaterowie Polskiego Państwa Podziemnego. Podczas IV Radomyskiego Testu Wiedzy Historycznej „Polska Niepodległa” pod patronatem Burmistrza Radomyśla Wielkiego i Instytutu Pamięci Narodowej zdobył wyróżnienie będąc najmłodszym uczestnikiem konkursu. Brał udział w gminnym konkursie ortograficznym i jako jeden z najmłodszych uczestników uzyskał wyróżnienie, zdobył również I miejsce w gminnym konkursie językowym Z polszczyzną za pan brat.

Zainteresowania

Chłopiec jest też zwykłym nastolatkiem, który realizuje swoje pasje. Od najmłodszych lat buduje z klocków „Lego” różne modele czołgów, lubi eksperymentować. Interesuje go szczególnie informatyka. W wolnych chwilach lubi „majsterkować ” przy komputerze, próbuje swych sił w programowaniu. Ponadto pilnie uczy się języka angielskiego, samodzielnie poznaje podstawy języka niemieckiego, a w przyszłości chciałby się jeszcze uczyć hiszpańskiego. Ma bowiem ambicję, by biegle posługiwać się obcymi językami i swobodnie móc podróżować i kontaktować się bez barier.

Filip chciałby w przyszłości zostać informatykiem i studiować ten kierunek na dobrej uczelni.

inf. i foto: UG Radomyśl W.

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.