niedziela, 30 czerwiec 2019 14:29

Jest umowa na dofinansowanie wozu dla OSP Grochowe II

Napisała

29 czerwca w Tuszowie Narodowym wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł podpisał umowę na dofinansowanie samochodu strażackiego dla OSP Grochowe II. Ile pieniędzy dołoży ministarstwo? 

Uroczystość odbyła się w Centrum Generała Sikorskiego w Tuszowie Narodowym. Umowę podpisali wiceminister Marcin Warchoł i wójt Tuszowa Narodowego Marcin Głaz. Ministerstwo zobowiazało się do przekazania 300 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu strażackiego do miejscowości Grochowe II.- 

 Dziękuję Panu Ministrowi za serdeczność i wsparcie jednostki, które bezpośrednio zwięszka bezpieczeństwo mieszkańców całej Gminy Tuszów Narodowy - podsumował wójt Głaz.

W ramach wizyty wiceminister spotkał się też z pzredstawicielami strony społecznej, protestującej przeciw zanieczyszczaniu powietrza w Mielcu i okolicznych gminach.

"Pan Minister to niezwykle serdeczny i ciepły człowiek, bardzo czuły na wyrządzaną krzywdę innym, co potwierdziło się w dzisiejszych spotkaniach. Wizyta była również okazją do poruszenia ważnych spraw dotyczących powiatu mieleckiego, między innymi spotkanie Pana Ministra z delegacją z Mielca osób protestujących przeciw zanieczyszczaniu powietrza. Dalszy ciąg tej sprawy nastąpi" - podsumował na Facebooku Andrzej Głaz.  

inf. i foto: UG Tuszów Narodowy

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.