wtorek, 09 lipiec 2019 17:46

Mielczanie na „Summer Music Festival - St Stefan”

Napisała

Dziecięcy Zespół Tańca „Ziemia Mielecka” , ZPiT „Mali Rzeszowiacy” oraz Zespół Tańca „Artis” z Czermina wystąpiły na XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca Ludowego, który 29 i 30 czerwca odbył się w Budvie w Czarnogórze.

Na „Summer Music Festival - St Stefan” zaprezentowały się zespoły ze Słowenii, Węgier, Polski, Bułgarii, Łotwy, Rumunii, Chorwacji, Macedonii, Czech. Organizatorem Festiwalu jest World Festival Association – organizacja, której celem jest połączenie wszystkich festiwali na świecie. W tym roku Polskę reprezentowały zespoły Zespół Tańca Ludowego „Krakowiak” z Krakowa oraz zespoły z Mielca i Czermina.

„Wyprawę na czarnogórskie wybrzeże, zwane „Budvanską Rivijerą” rozpoczęliśmy 26 czerwca. W drodze na Festiwal zrobiliśmy dziewięciogodzinny przystanek w Mezokovesd na Węgrzech, gdzie pływaliśmy w basenach termalnych. Do Budvy dotarliśmy 28 lipca. W sobotę 29 lipca w godzinach wieczornych odbyła się uroczysta parada – pochód ulicami miasta ,a następnie miały miejsce prezentacje festiwalowe. Członkowie ZPiT „Mali Rzeszowiacy” precyzyjnie zatańczyli tańce kaszubskie. DZT „Ziemia Mielecka” brawurowo zaprezentowała się w cieszącej się uznaniem suicie tańców żywieckich i uzyskała certyfikat festiwalowy.

Wyjazd na festiwal połączony był z zasłużonym wypoczynkiem i kąpielą w Morzu Adriatyckim. Odbyliśmy całodzienny rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej, podziwialiśmy piękno miast: Budva, Tivat, Herceg Novi, Kotor, jaskinię Blu Cave. Niezatarte wrażenie pozostawiła wycieczka na Chorwację do Dubrovnika.” – relacjonują mielczanie.

mat. prasowe, opr. mg

 

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.