Dla WOŚP-u kontra cukrzycy Wyróżniony

W najbliższą niedzielę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra w Mielcu i Przecławiu. Sztandarową imprezą będzie organizowany po raz pierwszy Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”.

Policzą się z cukrzycą
14 stycznia w ramach 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Finału, po raz pierwszy w Mielcu odbędzie się Bieg pod hasłem „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, którego organizatorami są: Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Fundacja Klub Młodych Liderów oraz ZHP Hufiec Mielec - organizator główny Finału WOŚP w Mielcu. Trasa biegu będzie liczyć 4 km i poprowadzona zostanie ścieżkami Górki Cyranowskiej. W biegu wystartuje 150 uczestników, a całkowity dochód z pakietów startowych zasili konto WOŚP. Pieniądze z 26. Finału przeznaczone zostaną na zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą oraz materiałów do nauki pierwszej pomocy. Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.
Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Polega na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W ramach programu do tej pory zostało przeszkolonych ponad 28 858 nauczycieli z 12 337 szkół, którym przekazano bezpłatnie ponad 65 000 fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Tego aspektu nie zabraknie również w Mielcu. Przed biegiem przeprowadzimy pokazy pierwszej pomocy i uświadomimy Was na czym polega cukrzyca, jak jej zapobiegać i jak z nią żyć – zapewniają organizatorzy.

Koncerty i food trucki
W najbliższą niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też w mieleckiej Galerii Navigator, która przygotowała występy muzyczne oraz zlot food trucków. Podczas wydarzenia odbędzie się także losowanie gadżetów WOŚP. Tegoroczny Finał WOŚP w galerii rozpocznie się koncertami lokalnych artystów już o godzinie 13.00 Na scenie w Navigatorze wystąpią uczniowie ze Szkoły Muzycznej Yamaha, zespół wokalny Kameleon oraz soliści z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Podczas finału, jazzowy repertuar zaprezentuje także orkiestra Big Mielec Band. Pomiędzy koncertami odbędą się liczne licytacje gadżetów WOŚP. Wydarzenie potrwa do godziny 19.00. Atrakcjom związanym z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy będzie towarzyszył zlot food trucków. Przez całą niedzielę, od godziny 10.00 do 21.00, przed galerią będą stały furgonetki oferujące szybkie dania na wynos.
– Zaangażowaliśmy się w 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, ponieważ wierzymy w charytatywną skuteczność tej inicjatywy. Wydarzenia w Galerii Navigator będą okazją do wzięcia udziału w emocjonujących licytacjach i wysłuchania występów naszych mieleckich zespołów. Cieszymy się, że razem z mieszkańcami Mielca dołożymy swoją cegiełkę do efektów 26. Finału – powiedział dyrektor Galerii Navigator Jacek Żmudziński.

WOŚP w Bibliotece
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra też w mieleckiej Bibliotece. Tu można włączyć się w Orkiestrową Giełdę Książki do Biblioteki, która odbędzie się w Filiach nr 4 i Filii nr 5 przy ul. Mickiewicza 2 („Łojczykówka”), w godz. od 10.00 do 14.00.
Na wspólne granie zaprasza też Kulturnik - Filia Domu Kultury SCK w Mielcu gdzie od godz. 16.00 w sali nr 1 na scenie wystąpią soliści zajęć wokalnych, uczestnicy zajęć teatralnych, tancerze grup street dance i grupa baletu klasycznego.


Kolędowo w Przecławiu
Koncertem „Kolęda i Karnawał” w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław i dzieci uczęszczających na zajęcia artystyczne w Domu Kultury rozpocznie się finał WOŚP w Przecławiu. Na terenie gminy pojawią się z puszkami wolontariusze miejscowego sztabu Orkiestry, który są siedzibę ma w Zespole Szkół w Przecławiu. Koncert odbędzie o godz. 17 w hali sportowej tej placówki.

opr.mg

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Aktualizacja: piątek, 12 styczeń 2018 15:49
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA