piątek, 13 kwiecień 2018 12:17

Gmina Przecław: Złośliwość czy bezmyślność?

Napisała

11 kwietnia ok. 19.30 w Białym Borze (gm. Przecław) skuter, którym jechało dwóch nastolatków, najechał na drodze polnej na celowo rozciągniętą stalową linę. W wypadku ucierpiał 15-latek, który kierował pojazdem i z bardzo poważnym urazem tchawicy trafił do krakowskiego szpitala. Policja zatrzymała 41-letni mieszkaniec gminy Przecław, który mógł przyczynić się do obrażeń doznanych przez chłopca.

Poszkodowany nastolatek trafił najpierw do mieleckiego szpitala, a potem specjalistyczną karetką został przewieziony na Oddział Kliniczny Torakochirurgii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Stan nastolatka jest ciężki. Chłopiec walczy o życie. Drugi z chłopców po zaopatrzeniu medycznym opuścił szpital.

Sprawa jest bulwersująca. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia w Białym Borze, ustalili, że linkę pomiędzy metalowymi słupkami rozwiesił właściciel drogi. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady i wykonali dokumentację fotograficzną, która pomoże odtworzyć przebieg zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, właściciela posesji. Mężczyzna jest podejrzewany o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

inf. KPP Mielec

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.