Gmina Przecław: Złośliwość czy bezmyślność? Wyróżniony

11 kwietnia ok. 19.30 w Białym Borze (gm. Przecław) skuter, którym jechało dwóch nastolatków, najechał na drodze polnej na celowo rozciągniętą stalową linę. W wypadku ucierpiał 15-latek, który kierował pojazdem i z bardzo poważnym urazem tchawicy trafił do krakowskiego szpitala. Policja zatrzymała 41-letni mieszkaniec gminy Przecław, który mógł przyczynić się do obrażeń doznanych przez chłopca.

Poszkodowany nastolatek trafił najpierw do mieleckiego szpitala, a potem specjalistyczną karetką został przewieziony na Oddział Kliniczny Torakochirurgii Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. Stan nastolatka jest ciężki. Chłopiec walczy o życie. Drugi z chłopców po zaopatrzeniu medycznym opuścił szpital.

Sprawa jest bulwersująca. Policjanci, którzy pracowali na miejscu zdarzenia w Białym Borze, ustalili, że linkę pomiędzy metalowymi słupkami rozwiesił właściciel drogi. Funkcjonariusze na miejscu zabezpieczyli ślady i wykonali dokumentację fotograficzną, która pomoże odtworzyć przebieg zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 41-letniego mężczyznę, właściciela posesji. Mężczyzna jest podejrzewany o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

inf. KPP Mielec

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA