piątek, 13 kwiecień 2018 12:35

Mielec: Wjedź w dorosłość z rozsądkiem

Napisała

W marcu br w Mielcu miejscowa policja zrealizowała cykl konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”. Odbyły się one w marcu w sześciu szkołach średnich na terenie Mielca. Inauguracją cyklu była konferencja, która 16 marca odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych. 

Oprócz „ekonomika” konferencje zorganizowano w Zespole Szkół przy Kilińskiego, Zespole Szkół Technicznych, Zespole Szkół Budowlanych, I i II Liceum Ogólnokształcącym. Wzięli w nich udział uczniowie w wieku 17 lub 18 lat, którzy posiadają lub zamierzają starać się o prawo jazdy w najbliższym czasie. Debata otwierająca cykl spotkań oraz konferencje spotkały się z wielkim zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem młodzieży.

Konferencje składały się z kilku paneli, które łączył jeden wspólny temat przewodni - bezpieczeństwo w ruchu drogowym. O pracy funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego na terenie Podkarpacia oraz działaniach profilaktycznych prowadzonych na terenie województwa podkarpackiego opowiadał podkom. 

Paweł Grześ, wspierany przez st. asp. Marcina Skoczylasa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. O zmianach w przepisach, poruszaniu się po drogach zgodnie z przepisami oraz o tym, jak zdać egzamin na prawo jazdy mówił egzaminator Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie Piotr Bialic.

Najczęściej popełniane wykroczenia i przestępstwa na terenie powiatu mieleckiego zaprezentowała st. sierż. Bernadetta Krawczyk. Natomiast ratownik medyczny Jarosław Marczewski na podstawie swojego wieloletniego doświadczenia omawiał postępowanie medyczne w wypadkach drogowych.

Z takim kompletem wiedzy uczestnicy konferencji mieli okazję skorzystać z symulatora dachowania udostępnionego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.  Przedstawiciele WORD Krosno Jerzy Niepokój oraz Ewelina Nechrebecka przekonywali młodzież o zachowaniu szczególnych zasad bezpieczeństwa i rozsądku w czasie prowadzenia pojazdu. W debacie inaugurującej zwieli udział wicestarosta Maria Napieracz, sekretarz miasta Monika Szczodry oraz zastępca komendanta powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda.

We wszystkich spotkaniach uczestniczyli policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP Mielec st. sierż. Ewelina Ziemba, oraz st. sierż. Magdalena Skulimowska, oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Inf. KPP Mielec

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.