Przecław: Podwójne marcowe świętowanie Wyróżniony

Dokładnie w Dzień Kobiet, czyli 8 marca odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Kobieta w Tradycji Regionu”. Impreza, która miała miejsce w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Tuszymie zgromadziła ponad 100 osób i to nie tylko członkiń stowarzyszeń kobiecych, ale również sołtysów gminy Przecław i przewodniczących przecławskich zarządów rad osiedli, bowiem uroczystość została połączona z obchodzonym 11 marca Dniem Sołtysa.

Przypomnijmy, że cykliczne wydarzenie „Kobieta w Tradycji Regionu” już od 12 lat organizowane jest w gminie Przecław właśnie w Dzień Kobiet, to doskonała okazja do podsumowania działalności stowarzyszeń kobiecych za rok poprzedni. W trakcie tego spotkania wręczana jest również statuetka „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego mijającego roku”. Za aktywną działalność w roku 2017r. taką statuetkę i tytuł „Najaktywniejszego Stowarzyszenia Kobiecego” – otrzymały ex aequo dwa stowarzyszenia: Stowarzyszenie „Przecławski Krąg” z Przecławia oraz Stowarzyszenie „Kobiety z Pomysłem” z Rzemienia. Podziękowania i statuetki rąk Burmistrza Przecławia Ryszarda Wolanina odebrały wzruszone prezeski najaktywniejszych stowarzyszeń: Józefa Krzak z „Przecławskiego Kręgu” i Urszula Moździoch - „Kobiety z Pomysłem z Rzemienia”.  Podziękowania odebrały również pozostałe stowarzyszenia kobiece współpracujące z samorządem gminy Przecław w roku 2017.

Organizatorzy nie zapomnieli również o sołtysach i przewodniczących zarządów rad osiedli, podziękowania i gratulacje za aktywną działalność na rzecz swoich miejscowości złożyli im Burmistrz Przecławia Ryszard Wolanin oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu Zenon Krawczyk. 

Spotkaniu towarzyszyła wystawa ozdób wielkanocnych pt. „Kolorowe Święta Wielkanocne”, którą przygotowały panie ze Stowarzyszenia Klub Seniora Złoty Wiek z Przecławia oraz program artystyczny przygotowany przez dzieci i młodzież z Domu Kultury na który złożyły się: występy starszej grupy wokalnej przygotowanej przez instruktora Krzysztofa Prucnala, koncert Młodzieżowej Orkiestry Gminy Przecław pod batutą Piotra Rysiewicza oraz przepięknie zagrane na akordeonie tanga i walczyki w wykonaniu instruktora Stanisława Pazdana.
Całe spotkanie poprowadzone zostało przez Dyrektor SDK w Tuszymie Elżbietę Augustyn-Gruszka.

Inf i foto: UG Przecław

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA