Mielec, Borowa, Czeremin, Gawłuszowice, Przecław, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne, Wola Mielecka

Wyjątkowe Kobiety Gminy Mielec Wyróżniony

Wyjątkowe Kobiety Gminy Mielec

Z okazji Dnia Kobiet w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu w Chorzelowie odbyło się spotkanie, podczas którego wyróżniono kobiety szczególnie zaangażowane w życie Gminy Mielec w 2017 roku.

Uroczystą galę otworzył oraz przywitał zebranych gości Damian Małek pełniący obowiązki dyrektora SOKiS. W tym roku udział w uroczystości wzięli Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Bożena Mazur, Sekretarz Gminy Mielec, Jan Kołodziej, Przewodniczący Rady Gminy, Radni Wanda Mika, Marek Kumor, Kazimierz Kumorek, laureatki ubiegłorocznych nagród „Wyjątkowa Kobieta”,  przewodniczące oraz członkinie Kół Gospodyń Wiejskich oraz przedstawicielki lokalnych stowarzyszeń.

Nagroda „Wyjątkowa Kobieta Gminy Mielec jest uhonorowaniem najaktywniejszych kobiet, które poprzez swoją działalność, wykraczają poza zwykłą aktywność dnia codziennego. Ponadto stanowi docenienie ich działalności, niezwykłego zaangażowania i osiągniętego sukcesu oraz podkreśla rolę kobiet w życiu rodzinnym i społecznym.

Kapituła w składzie Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec, Jan Mazur, Zastępca Wójta, Jan Kołodziej, Przewodniczący Rady Gminy Mielec, Tomasz Ortyl, Kierownik Referatu Inwestycji i Zarządzania Mieniem Gminnym, Damian Małek, p.o. Dyrektor SOKiS przyznała nagrody w pięciu kategoriach.

W kategorii „Kobieta Przedsiębiorcza” za niezwykłe zaangażowanie w rozwój przedsiębiorczości i osiągnięte sukcesy w działalności gospodarczej nagrodę otrzymała Monika Krawiec z Chorzelowa, właścicielka firmy ByKrawcowa.

W kategorii „Sprawy Społeczne” za przywracające wiary w drugiego człowieka oraz wspieranie osób, którym los nie szczędził przykrych doświadczeń nagrodę otrzymała Zofia Błach z Podleszan, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu.

W kategorii „Kultura” za niezwykłe zaangażowane w pracę twórczą i osiągnięte sukcesy na niwie artystycznej oraz upowszechnianie wszelkich dziedzin kultury nagrodę otrzymała Kinga Halik z Chorzelowa, członkini grupy seniorskiej ZPiT „Chorzelowiacy” oraz Chorzelowskiej  Grupy Teatralnej.

W kategorii „Gospodyni Roku” za niezwykłe  zaangażowanie w działalność w środowisku kobiet oraz przekazywanie doświadczeń młodemu pokoleniu nagrodę otrzymała Małgorzata Godek z Rydzowa, Przewodnicząca KGW, współorganizatorka festynów oraz stoisk dożynkowych.

Za szczególnie zaangażowanych w „Działalność społeczną” w Gminie Mielec nagrodę otrzymała Teresa Leś ze Złotnik, sekretarz Stowarzyszenia „Ludzie z Pasją”, członkini Rady Sołeckiej, protokolant zebrań wiejskich.

- Szanowne Panie, bardzo serdecznie dziękuję, że przyjęłyście zaproszenie na naszą galę i zechciałyście spędzić ten czas właśnie z nami. To dla nas duży zaszczyt. Dziś po raz kolejny mamy okazję nagrodzić „Wyjątkowe Kobiety”, dzięki którym nasza „mała ojczyzna” codziennie staje się lepsza. Dziękuje za to wszystko oraz dziękuje za Waszą skromność, ponieważ dobrze wiem, że nie robicie tego dla takich nagród tylko z dobroci serca i chęci pomocy innym. Jestem Wam za to dozgonnie wdzięczny. Korzystając z okazji chciałbym również złożyć życzenia wszystkim paniom obecnym na sali. Dużo zdrowia spełnienia marzeń oraz realizacji celów, zarówno osobistych, zawodowych ale również artystycznych. Dziś obchodzimy także „Dzień Sołtysa”, dlatego wszystkim paniom Sołtys oraz panom Sołtysom, życzę wszystkiego co najlepsze. Każdy kto pełni lub pełnił tą funkcje wie jak ciężka i trudna jest to misja. Dziękuję za wszystko co robicie w celu polepszenia życia mieszkańców naszych sołectw – powiedział w trakcie gali Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec.

Po wręczeniu statuetek i listów gratulacyjnych w programie artystycznym pt. „Kobiecy Świat” zaprezentowali się członkowie Chorzelowskiej Grupy Teatralnej oraz zespołu Pieśni i Tańca „Chorzelowiacy”. Występ oparty został na humorystycznym przedstawieniu różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami, co spotkało się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem ze strony publiczności.  Katarzyna Kluz, ekspert w zakresie pielęgnacji i makijażu, niezależna dyrektor firmy Mary Kay. Na przykładzie jednej z ochotniczek zaprezentowała nowe techniki oraz trendy jakie obowiązują i będą obowiązywać w najbliższych latach w dziedzinie makijażu. Udzieliła również kilku cennych porad jak dbać i pielęgnować skórę twarzy oraz wręczyła wszystkim paniom vouchery uprawniające do bezpłatnej sesji pielęgnacyjno-makijażowej. Spotkanie zakończyła prezentacja multimedialna ukazująca płeć piękną z Gminy Mielec.

Inf. UG Mielec

Powrót na górę
  1. Więcej na GŁOS24
  2. EDUKACJA
  3. FINANSE I GOSPODARKA
  4. KULTURA
  5. MOTORYZACJA
  6. POLITYKA
  7. SPORT
  8. STYL ŻYCIA
  9. TURYSTYKA
  10. ZDROWIE I URODA

może Cię zainteresować

Motoryzacja

Powódź w Małopolsce. Pozamykane drogi i mosty

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:13644

Pozamykane drogi i mosty. Akcja ratownicza w powiecie tatrzańskim i limanowskim. Ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne...

Głos Podhalański

Podhale tonie. Zalane drogi, wsie i domy

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:9731

W wyniku wczorajszej (18.07) ulewy w regionie podhalańskim pozamykano drogi, a z wielu wsi i...

Głos Bielski

Wypadek w bielskim warsztacie samochodowym. 7-letnia dziewczynka została oskalpowana

04 lipiec, 2018 | Wyświetleń:8794

Wczoraj 3 lipca br.w godzinach popołudniowych, w bielskim warsztacie samochodowym podnośnik hydrauliczny wciągnął włosy 7-latki...

Głos Podhalański

Dwie ofiary śmiertelne na nowotarskiej drodze

29 czerwiec, 2018 | Wyświetleń:4836

28 czerwca br. około godziny 22:30 na DK7 pomiędzy Chyżnem, a Jabłonką, czołowo zderzyły się...

Głos Podhalański

Uciekali przed policją, uderzyli w drzewo i wpadli do rzeki. Trójka nastolatków nie żyje

25 czerwiec, 2018 | Wyświetleń:4329

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Młodzi ludzie - 16-latka i dwóje...

Głos Beskidzki

Wypadek w Skawicy. Jedna osoba nie żyje, druga walczy o życie.

14 lipiec, 2018 | Wyświetleń:4202

Jednak osoba zginęła, a druga jest ciężko ranna na skutek wypadku, do którego doszło dziś...

Głos Beskidzki

Antyterroryści zatrzymali na gorącym uczynku 35-latka z Jordanowa. Mężczyzna był w trakcie sprzedaży narkotyków.

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:3941

Wspólne działania policjantów z wydziału kryminalnego z Dębicy, komendy wojewódzkiej z Rzeszowa i policyjnych antyterrorystów...

Głos Limanowski

Limanowszczyzna tonie. Zamknięte drogi, odcięte domy, ewakuacje.

19 lipiec, 2018 | Wyświetleń:3663

Od wczoraj trwa kryzysowa sytuacja w powiecie limanowskim. Intensywne opady deszczu doprowadziły do odcięcia kilku...

Głos Mielecki

Mielczanie podnieśli głowy i odrobili lekcje - nikt nie jest w stanie zatrzymać tego rozpędzonego pociągu

22 czerwiec, 2018 | Wyświetleń:2969

Rozmowa z Piotrem Kozubem, administratorem i założycielem liczącej ponad 19 tysięcy członków grupy na Facebooku...

Głos Mielecki

Mielec: Czy dyrektor Kwaśniewski oszukał prokuraturę?

17 lipiec, 2018 | Wyświetleń:2478

Działania kierownictwa mieleckiego szpitala są "wyjątkowo haniebne i zasługują na potępienie jako mające najprawdopodobniej charakter przestępny...

Głos Krakowski

Tragiczny wypadek na Kobierzyńskiej. Nie żyje taksówkarz

08 lipiec, 2018 | Wyświetleń:2382

Dzisiaj koło południa doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

Głos Wielicki

Marihuana w lesie. Policjanci znaleźli 6 ukrytych plantacji

11 lipiec, 2018 | Wyświetleń:2238

Policjanci z wielickiej Komendy wspólnie z funkcjonariuszami wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Wojewódzkiej...