Mielec: Kolejne środki na budowę hali sportowej Wyróżniony

poniedziałek, 11 czerwiec 2018 15:44

Kolejne dofinansowanie na budowę hali sportowej w Mielcu otrzymał miejscowy samorząd. Na budowę tego strategicznego dla miasta sportowego obiektu udało się zdobyć z zewnętrznych funduszy w sumie 30 mln zł, gdyż już w ubiegłym roku ministerstwo sportu przekazało na ten cel 17 mln zł.

Ministerstwo Sportu i Turystyki opublikowało aktualizację planu rocznego dotacji do zadań o szczególnym znaczeniu dla sportu, w którym wskazuje dodatkowe 13 milionów złotych z przeznaczeniem na mielecką halę sportową. – To świetna wiadomość, która jest efektem dobrej współpracy na rzecz najważniejszej obecnie inwestycji w naszym mieście – podkreślił pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos.

Budowa hali sportowej została już wsparta przez MSiT w ubiegłym roku kwotą 17 milionów złotych. Przygotowanie przetargu to tylko jeden z elementów prac nad tą inwestycją. – Równolegle staramy się o zapewnienie finansowania, które jak w największym stopniu odciąży budżet miasta. Wiele rozmów w ministerstwie zaowocowało zwiększeniem finansowania. Chcę podkreślić, że to efekt znakomitej współpracy nie tylko z panem ministrem i jego zastępcą oraz pracownikami resortu, ale także marszałkiem Władysławem Ortylem i europosłem Tomaszem Porębą, którzy mocno wsparli nasze starania – dodał p.o. prezydenta.

"Bardzo się cieszę, że po licznych zabiegach udało się przekonać ministerstwo sportu do przeznaczenia kolejnych 13 mln zł na budowę hali sportowej w Mielcu. Oznacza to, że na budowę tego strategicznego dla miasta sportowego obiektu udało się zdobyć z zewnętrznych funduszy w sumie 30 mln zł, gdyż już w ubiegłym roku ministerstwo sportu przekazało na ten cel 17 mln zł." - napisał zaangażowany w pozyskanie dotacji europoseł Tomasz Poręba. "Nie mam wątpliwości, że jest to dla naszego miasta historyczna inwestycja, co wielokrotnie podkreślałem podczas moich spotkań z wiceministrem sportu Jarosławem Stawiarskim. Mielec zasługuje na halę sportową na miarę XXI wieku, a dzięki wsparciu z budżetu państwa jesteśmy na pewno bliżej osiągnięcia tego celu (...)"

Warto przypomnieć, że dzięki przychylności ministerstwa sportu w ostatnim roku udało nam się pozyskać dla miasta Mielca potężne środki nie tylko na budowę hali sportowej, ale także podgrzewanej płyty stadionu miejskiego.

mg, foto: UM Mielec

 

 

Marzena Gitler

Marzena Gitler

Etykiety
Aktualizacja: poniedziałek, 11 czerwiec 2018 22:21
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA