środa, 11 lipiec 2018 12:44

Zaginiona z Rydzowa odnaleziona w Zagórsku

Napisała

Kilkudziesięciu policjantów przez całą dobę poszukiwało 91-letniej mieszkanki Rydzowa, która wyszła z domu rano, 27 czerwca i nie powróciła na noc. W poszukiwania zaangażował się Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT, strażacy, media i mieszkańcy pobliskich miejscowości.

O zaginięciu 91-letniej kobiety, Policję w środowe popołudnie, 27 czerwca powiadomiła jej wnuczka. Ze względu na podeszły wiek zaginionej oraz jej stan zdrowia i zaniki pamięci, do poszukiwań skierowano maksymalną liczbę funkcjonariuszy. Z zawiadomienia wynikało, iż starsza kobieta mogła udać się do pobliskiego lasu. Ze względu na zapadający zmrok i obawę o życie staruszki, w działania poszukiwawcze włączyło się Stowarzyszenie Cywilnych Zespołów Ratowniczych z psami STORAT, strażacy oraz mieszkańcy pobliskich miejscowości. Policjanci z Mielca i Rzeszowa wraz ze strażakami przeszukiwali las i łąki przez całą noc i kolejny dzień. Podano również komunikat do mediów z wizerunkiem 91-letniej kobiety. Informacja o zaginionej, która pojawiła się w mediach społecznościowych, zmobilizowała mieszkańców do pomocy i poszukiwań.

28 czerwca wieczorem mieszkanka Zgórska (oddalonego od Rydzowa o ok. 6 km) powiadomiła Policję o tym, że na jej posesji znajduje się starsza kobieta, którą może być zaginiona. Funkcjonariusze potwierdzili, że starsza kobieta to poszukiwana mieszkanka Rydzowa. Na miejsce wezwano również załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła kobiecie niezbędnej pomocy medycznej, oceniając stan kobiety jako dobry. Zaginiona została przekazana pod opiekę rodzinie.

Policjanci apelują o wzmożoną opiekę nad osobami starszymi. Proszą też o zwracanie uwagi na samotnie spacerujące osoby w podeszłym wieku.

inf. i foto: KPP Mielec

Marzena Gitler

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.