Marzena Gitler

Marzena Gitler

W piątek, 27 września w Małopolsce znów królować będzie nauka. Już po raz 13. mieszkańcy województwa będą mieli okazję obejrzeć z bliska fascynujący świat doświadczeń i eksperymentów, zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne, czy porozmawiać z naukowcami. Wszystko dzięki Małopolskiej Nocy Naukowców, która na przestrzeni lat na trwałe wpisała się w kalendarz popularnonaukowych inicjatyw nie tylko w naszym regionie, ale także w Europie. Jak się zarejestrować?  

W tegorocznej Juromanii, która odbędzie się w dniach 20-22 września, weźmie udział 5 obiektów zamkowych z Małopolski. W ramach święta swoje podwoje otwierają Zamek w Bydlinie, Zamek Rabsztyn, Zamek Pieskowa Skała, Zamek Tenczyn w Rudnie oraz Zamek Korzkiew.

Wernisaż wystawy współczesnych ikon oraz pełen skarbów kiermasz staroci - to dwie imprezy, na które zaprasza Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. 

W niedzielę, 22 września na 24 godziny wyłączone zostaną kasowniki w autobusach i tramwajach. Z jakiego powodu?

Małopolska, to nie tylko piękne zabytki i zapierające dech krajobrazy, ale także produkty turystyczne tworzące bogatą ofertę, spełniającą oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Nowy konkurs województwa pod nazwą „Turystyczne Skarby Małopolski” ma na celu wyłonienie najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych oraz ich popularyzację.

Ponad 1 mln zł trafi do sześciu małopolskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Biegonic (pow. nowosądecki), Męciny i Przyszowej (pow. limanowski), Szalowej (pow. gorlicki), Zachełmnej (pow. suski) i Zawady (pow tarnowski). Umowy gwarantujące przyznanie dofinansowania na zakup nowych wozów ratowniczo-gaśniczych w obecności marszałka Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Łukasza Smółki i wicewojewody Zbigniewa Starca podpisali Kazimierz Koprowski, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Anna Biederman-Zaręba, wiceprezes WFOŚiGW oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek. W wydarzeniu uczestniczył również udział radny województwa Grzegorz Biedroń.

Strona 1 z 641