17 grudnia br. odbyło się spotkanie opłatkowe w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Uroczystość była okazją do wspólnego składania życzeń świątecznych i noworocznych.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 14:08

Czwarta mielecka wigilia dla samotnych i potrzebujących

Napisała

W sobotę 22 grudnia na Placu Armii Krajowej po raz czwarty w Mielcu zostanie zorganizowana „Miejska Wigilia dla Samotnych”.

poniedziałek, 17 grudzień 2018 13:08

Ferie w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

Napisała

Myślisz o służbie wojskowej? Chciałbyś wstąpić w szeregi „Terytorialsów”, ale nie chcesz rezygnować z nauki na korzyść szkolenia podstawowego? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przygotowaliśmy projekt „Ferie z WOT”, dzięki któremu uczniowie i studenci bezkolizyjnie odbędą 16-to dniowe szkolenie podstawowe.

Policjanci ustalili i zatrzymali 63-letniego mieszkańca Mielca, który kradł palety pozostawione przed firmami i sklepami na terenie miasta. Straty powstałe w wyniku przestępstw popełnionych przez mężczyznę, wyceniono na kwotę 1800 złotych.

Muzeum Regionalne SCK w Mielcu poszukuje pamiątek związanych z rodziną Oborskich oraz przedmiotów, które mogły znajdować się na wyposażeniu Pałacyku Oborskich.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:09

Mielec: Nowa wystawa czasowa w Pałacyku Oborskich.

Napisała

Wczoraj wieczorem w Muzeum Regionalne SCK w Mielcu w Pałacyku Oborskich odbył się wernisaż wystawy „Jak rodziło się piękno”. Wystawa przyrodnicza wypożyczona z Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN w Krakowie przedstawia, jak zmieniała się definicja piękna na przestrzeni wieków.

środa, 12 grudzień 2018 14:39

Mielec: Wernisaż wystawy „Idą święta”

Napisała

„Idą święta” to tytuł wystawy plakatów świątecznych, którą można obejrzeć w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Podczas wernisażu, który odbył się w piątek, 7 grudnia, publiczność miała okazję poznać historię wielu prezentowanych plakatów, ponieważ gościem spotkania był właściciel kolekcji, Jerzy Brukwicki. A ponieważ nasz gość ma rzadki dziś talent gawędziarski, jego barwne opowieści były prawdziwą ozdobą wernisażu.

środa, 12 grudzień 2018 14:36

Mielec: Świąteczne karaoke

Napisała

Rodzinne, świąteczne karaoke – tak można nazwać koncert „Łączy nas śpiew”, który 8 grudnia przygotowała Jolanta Dudzik wraz z uczestnikami warsztatów wokalnych Domu Kultury SCK oraz grupy wokalnej „Kameleon”.

środa, 12 grudzień 2018 12:51

Mielec: Prezydent na bieżni dla OREW

Napisała

4 grudnia w Mielcu przez 25 godzin ponad 200 osób biegło w ramach akcji charytatywnej „Huśtanie za bieganie” przygotowanej przez mielecki Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, który świętuje swoje 25-lecie. Celem akcji była zbiórka funduszy na zakup hustawki dla osób na wózkach. 

Strona 1 z 49
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA