Muzeum Regionalne SCK w Mielcu poszukuje pamiątek związanych z rodziną Oborskich oraz przedmiotów, które mogły znajdować się na wyposażeniu Pałacyku Oborskich.

czwartek, 13 grudzień 2018 12:09

Mielec: Nowa wystawa czasowa w Pałacyku Oborskich.

Napisała

Wczoraj wieczorem w Muzeum Regionalne SCK w Mielcu w Pałacyku Oborskich odbył się wernisaż wystawy „Jak rodziło się piękno”. Wystawa przyrodnicza wypożyczona z Muzeum Przyrodniczego ISEZ PAN w Krakowie przedstawia, jak zmieniała się definicja piękna na przestrzeni wieków.

środa, 12 grudzień 2018 14:39

Mielec: Wernisaż wystawy „Idą święta”

Napisała

„Idą święta” to tytuł wystawy plakatów świątecznych, którą można obejrzeć w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Podczas wernisażu, który odbył się w piątek, 7 grudnia, publiczność miała okazję poznać historię wielu prezentowanych plakatów, ponieważ gościem spotkania był właściciel kolekcji, Jerzy Brukwicki. A ponieważ nasz gość ma rzadki dziś talent gawędziarski, jego barwne opowieści były prawdziwą ozdobą wernisażu.

środa, 12 grudzień 2018 14:36

Mielec: Świąteczne karaoke

Napisała

Rodzinne, świąteczne karaoke – tak można nazwać koncert „Łączy nas śpiew”, który 8 grudnia przygotowała Jolanta Dudzik wraz z uczestnikami warsztatów wokalnych Domu Kultury SCK oraz grupy wokalnej „Kameleon”.

środa, 12 grudzień 2018 12:51

Mielec: Prezydent na bieżni dla OREW

Napisała

4 grudnia w Mielcu przez 25 godzin ponad 200 osób biegło w ramach akcji charytatywnej „Huśtanie za bieganie” przygotowanej przez mielecki Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, który świętuje swoje 25-lecie. Celem akcji była zbiórka funduszy na zakup hustawki dla osób na wózkach. 

Podczas sesji Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim, która odbyła się 30 listopada, radni zdecydowali o wysokości podatku rolnego, podatku od nieruchomości i środków transportu oraz opłacie targowej na 2019 rok.
środa, 12 grudzień 2018 12:21

Gm. Tuszów Narodowy: Mikołaj u seniorów

Napisała

6 grudnia Dom Dziennego Pobytu w Dębniakach odwiedził Święty Mikołaj z księdzem Krzysztofem Sudołem, proboszczem parafii w Sarnowie. Seniorzy otrzymali drobne upominki.

wtorek, 11 grudzień 2018 15:10

Mikołaj w Chorzelowie i Woli Mieleckiej

Napisała

W piątek w Woli Mieleckiej, a w sobotę w Chorzelowie gościł i bawił się z dziećmi Święty Mikołaj. Spotkanie było również okazją do poszukiwań reniferów, które zagubiły się w natłoku grudniowych obowiązków.   

wtorek, 11 grudzień 2018 14:05

Mielczanie na szczycie klimatycznym w Katowicach

Napisała

Przedstawiciele mieleckich aktywistów prowadzących walkę z Kronospanem o czyste powietrze w swoim mieście wzięli udział w spotkaniu koalicji Dość Trucia z rzecznikiem obywatelskim Adamem Bodnarem.

Strona 1 z 49
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA