środa, 12 grudzień 2018 14:39

Mielec: Wernisaż wystawy „Idą święta”

Napisała

„Idą święta” to tytuł wystawy plakatów świątecznych, którą można obejrzeć w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK. Podczas wernisażu, który odbył się w piątek, 7 grudnia, publiczność miała okazję poznać historię wielu prezentowanych plakatów, ponieważ gościem spotkania był właściciel kolekcji, Jerzy Brukwicki. A ponieważ nasz gość ma rzadki dziś talent gawędziarski, jego barwne opowieści były prawdziwą ozdobą wernisażu.

środa, 12 grudzień 2018 14:36

Mielec: Świąteczne karaoke

Napisała

Rodzinne, świąteczne karaoke – tak można nazwać koncert „Łączy nas śpiew”, który 8 grudnia przygotowała Jolanta Dudzik wraz z uczestnikami warsztatów wokalnych Domu Kultury SCK oraz grupy wokalnej „Kameleon”.

środa, 12 grudzień 2018 12:51

Mielec: Prezydent na bieżni dla OREW

Napisała

4 grudnia w Mielcu przez 25 godzin ponad 200 osób biegło w ramach akcji charytatywnej „Huśtanie za bieganie” przygotowanej przez mielecki Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy, który świętuje swoje 25-lecie. Celem akcji była zbiórka funduszy na zakup hustawki dla osób na wózkach. 

Podczas sesji Rady Miejskiej w Radomyślu Wielkim, która odbyła się 30 listopada, radni zdecydowali o wysokości podatku rolnego, podatku od nieruchomości i środków transportu oraz opłacie targowej na 2019 rok.
środa, 12 grudzień 2018 12:21

Gm. Tuszów Narodowy: Mikołaj u seniorów

Napisała

6 grudnia Dom Dziennego Pobytu w Dębniakach odwiedził Święty Mikołaj z księdzem Krzysztofem Sudołem, proboszczem parafii w Sarnowie. Seniorzy otrzymali drobne upominki.

wtorek, 11 grudzień 2018 15:10

Mikołaj w Chorzelowie i Woli Mieleckiej

Napisała

W piątek w Woli Mieleckiej, a w sobotę w Chorzelowie gościł i bawił się z dziećmi Święty Mikołaj. Spotkanie było również okazją do poszukiwań reniferów, które zagubiły się w natłoku grudniowych obowiązków.   

wtorek, 11 grudzień 2018 14:05

Mielczanie na szczycie klimatycznym w Katowicach

Napisała

Przedstawiciele mieleckich aktywistów prowadzących walkę z Kronospanem o czyste powietrze w swoim mieście wzięli udział w spotkaniu koalicji Dość Trucia z rzecznikiem obywatelskim Adamem Bodnarem.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:09

Mielec: Burza oklasków dla Andrzeja Szęszoła

Napisała

Entuzjastycznie reagowała mielecka publiczność na koncert, który odbył się 8 grudnia w Domu Kultury SCK. Andrzej Szęszoł, mielecki kompozytor i pieśniarz, znany od wielu lat naszej publiczności, wystąpił nie tylko ze swoim Zespołem, ale także z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej PSM II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:03

Mielec: MIGana opowieść wigilijna

Napisała

Kto nie zna „Wigilijnej opowieści” Charlesa Dickensa? Na jej podstawie powstało wiele filmów i spektakli. Sukces opowieści bierze się z pewnością z przesłania, które w święta Bożego Narodzenia jest szczególnie nośne: każdy ma szansę na poprawę, trzeba w to głęboko wierzyć.Tę myśl pięknie nam przedstawili aktorzy piątkowej (7 grudnia) „MIGanej opowieści wigilijnej”, którą mielecka publiczność miała okazję obejrzeć w Domu Kultury SCK.

Strona 1 z 48
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA