wtorek, 11 grudzień 2018 15:10

Mikołaj w Chorzelowie i Woli Mieleckiej

Napisała

W piątek w Woli Mieleckiej, a w sobotę w Chorzelowie gościł i bawił się z dziećmi Święty Mikołaj. Spotkanie było również okazją do poszukiwań reniferów, które zagubiły się w natłoku grudniowych obowiązków.   

wtorek, 11 grudzień 2018 14:05

Mielczanie na szczycie klimatycznym w Katowicach

Napisała

Przedstawiciele mieleckich aktywistów prowadzących walkę z Kronospanem o czyste powietrze w swoim mieście wzięli udział w spotkaniu koalicji Dość Trucia z rzecznikiem obywatelskim Adamem Bodnarem.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:09

Mielec: Burza oklasków dla Andrzeja Szęszoła

Napisała

Entuzjastycznie reagowała mielecka publiczność na koncert, który odbył się 8 grudnia w Domu Kultury SCK. Andrzej Szęszoł, mielecki kompozytor i pieśniarz, znany od wielu lat naszej publiczności, wystąpił nie tylko ze swoim Zespołem, ale także z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej PSM II stopnia pod dyrekcją Ryszarda Kuska.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 15:03

Mielec: MIGana opowieść wigilijna

Napisała

Kto nie zna „Wigilijnej opowieści” Charlesa Dickensa? Na jej podstawie powstało wiele filmów i spektakli. Sukces opowieści bierze się z pewnością z przesłania, które w święta Bożego Narodzenia jest szczególnie nośne: każdy ma szansę na poprawę, trzeba w to głęboko wierzyć.Tę myśl pięknie nam przedstawili aktorzy piątkowej (7 grudnia) „MIGanej opowieści wigilijnej”, którą mielecka publiczność miała okazję obejrzeć w Domu Kultury SCK.

poniedziałek, 10 grudzień 2018 14:59

Mikołaj: Teatralny Mikołaj na oddziale dziecięcym

Napisała

Spektakl „Niezwykłe przypadki niesfornej Agatki czyli spotkanie ze Św. Mikołajem”, to była chwila na zapomnienie o chorobie. Mali pacjenci z oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Mielcu pomagali odczarować Agatkę i spotkali się ze Św. Mikołajem 7 grudnia.

Policjanci ustalili sprawcę kradzieży lasera liniowego z marketu budowlanego. Straty wyceniono na kwotę 600 złotych.

Dwa miesiące spędzi w areszcie 24-letni mężczyzna, który od lipca tego roku dopuścił się kilkunastu przestępstw kradzieży, przywłaszczeń i włamań.

Jeszcze tylko dziś przyjmujemowane są zgłoszenia wystawców do udziału w Powiatowym Jarmarku Świątecznym w Mielcu. Impreza już w przyszłą niedzielę, 16 grudnia na mieleckim rynku.

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia są okazją do składania życzeń. Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych samodzielnie wykonali przepiękne kartki świąteczne i ułożyli życzenia w języku angielskim.

Strona 1 z 48
  1. Więcej na GŁOS24
  2. BIZNES
  3. STYL ŻYCIA
  4. ZDROWIE I URODA
  5. MOTORYZACJA
  6. KULTURA
  7. SPORT
  8. TURYSTYKA
  9. EDUKACJA
  10. POLITYKA