wtorek, 16 październik 2018 15:42

Sułkowice. Kolejne oczyszczacz powietrza dla przedszkola

Napisała

Trzecim przedszkolem w Gminie Sułkowice, które zgłosiło chęć udziału w programie i przeprowadziło edukacyjną akcję ekologiczną i co za tym idzie otrzymało oczyszczacz powietrza, jest PS nr 1 w Sułkowicach. Urządzenie przekazał Marszałek Województwa Małopolskiego w ramach Wdrażania Programu ochrony powietrza dla Województwa Małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze, współfinansowanego ze środków Programu LIFE UE.

Uroczystość przekazania odbyła się 11 października br.

Dzieci z wszystkich grup starannie przygotowane przez swoje nauczycielki w auli wypełnionej liczną widownią (władze gminne, rodzice, dziadkowie) dały popis umiejętności wokalno-tanecznych związanych oczywiście z ochroną środowiska. „Duszki leśne” śpiewały o sprzątaniu lasu. Poruszono temat hałasu, smogu, śmieci. Jednak najbardziej zapadły w pamięć hasła, które dzieci skandowały ze sceny np. „Czy daleko, czy blisko – szanuj swoje środowisko”, „Lubisz dzieci - nie pal śmieci”, „Papierosy – po nich możesz stracić włosy”, czy „Bądź ekologiczny”.

Na koniec dyrektor PS nr 1 Krystyna Starzec podziękowała dzieciom za występ, a zebranej widowni powiedziała: „Weźcie te prośby dzieci do domu, przekażcie pozostałym i zastosujcie”. +Info/Foto: UM Sułkowice

Mądry Natalia

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.