Debata społeczna z udziałem myślenickich seniorów Wyróżniony

W trosce o bezpieczeństwo osób starszych Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach we współpracy z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych zorganizowała 25 października br. debatę społeczną. W trakcie spotkania, które odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, policjanci m.in. omówili rożne formy oszustw i radzili co zrobić, by nie paść ofiarą oszustów. Przedstawiono również zasady korzystania z aplikacji "Moja Komenda" oraz "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

W spotkaniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach, policjanci Wydziału Prewencji, dzielnicowi, przedstawiciele ZUS oraz myśleniccy seniorzy.

Debata rozpoczęła się krótką prezentacją struktury komendy oraz omówienia tematu debaty. Następnie st. sierż. Dawid Wietrzyk przedstawił zebranym nowe narzędzie policji jakim jest  ,,Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Podczas przedstawiania funkcji jaką pełni KMZB wskazano statystyki dotyczące powiatu myślenickiego. Następnie głos zabrała Pani Beata Podmokły z ZUS-u, która opowiedziała o kompetencjach pracowników przestrzegając jednocześnie zebranych, aby nie padali ofiarą oszustwa.

Po przedstawicielce ZUS-u głos zabrał zastępujący Kierownika Dzielnicowych mł.asp. Tomasz Wajda. Opowiedział on o założeniach programu ,, Dzielnicowy bliżej nas” prezentując m.in. aplikację ,,Moja Komenda” oraz wyjaśnił zebranym jak szybko i skutecznie skontaktować się z dzielnicowym. Na koniec wystąpienia mł. asp. Tomasz Wajda przedstawił słuchaczom obecnych dzielnicowych. Po zakończonej debacie dzielnicowi przekazali zainteresowanym swoje numery telefonów. Ponadto asp. sztab. Ewa Nalepa opowiedziała o zagrożeniach na jakie narażone są osoby w wieku senioralnym, przedstawiając popularne metody działania oszustów oraz pożądane sposoby radzenia sobie w takich sytuacjach.

Zakończenie debaty stanowiła dyskusja w trakcie, której padło wiele pytań i postulatów. Obecni seniorzy zgłaszali swoje propozycje, oczekiwania, przedstawiali swoje potrzeby związane z bezpieczeństwem w domach i na ulicy. W atmosferze dialogu i rzeczowej rozmowy padały wnioski uczestników spotkania, które Policja uwzględni w czasie planowania służby.

Info/Foto: KPP Myślenice

Dodatkowe informacje

 • ikona: brak
Mądry Natalia

Mądry Natalia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Pozostałe artykuły

 1. Więcej na GŁOS24
 2. EDUKACJA
 3. FINANSE I GOSPODARKA
 4. KULTURA
 5. MOTORYZACJA
 6. POLITYKA
 7. SPORT
 8. STYL ŻYCIA
 9. TURYSTYKA
 10. ZDROWIE I URODA