środa, 05 grudzień 2018 18:28

Speed-ball z Mikołajem

Napisane przez Stowarzyszenie Sportownia

W II Mikołajkowych Zawodach w Speed-ballu wystartowało 37 zawodników z naszego regionu. Zawody rozegrane zostały w minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Trzemeśni.

Do rywalizacji stanęli reprezentanci trzech klubów: Speed-Ball Poręba, Speed-ball Myślenice oraz Speed-ball Dobczyce. Zawody rozegrane zostały w dwóch grupach z podziałem na kategorię męską i żeńską. Zawodnicy walczyli o najlepsze miejsca w grze singlowej oraz konkurencji super solo, gdzie zdobywali punkty grając na czas.

Młodzież jest bardzo zmotywowana. Oni czekali na to, by móc się spotkać i rywalizować. Dopisali także rodzice, którzy stawili się na turnieju w roli kibiców – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Mikołajkowe zawody zamknęły sezon rozgrywek w 2018 roku.

Teraz młodzież będzie miała miesiąc na przerwę świąteczną oraz zasłużony odpoczynek. Wiele się wydarzyło w tym roku. Jest nas coraz więcej, młodzi odnoszą sukcesy w zawodach ogólnopolskich. Z roku na rok grono fanów speed-balla rośnie. Od stycznia ruszamy pełną parą z przygotowaniami do szkoleń sędziów młodzieżowych, obozów i zawodów pucharowych – podkreśla Zbyszek Bizoń, trener grup.

Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia i Szkoła Podstawowa w Porębie.

fot. Stowarzyszenie Sportownia