piątek, 07 grudzień 2018 16:05

Myślenice: Jarosław Szlachetka wybrał swojego zastępcę

Napisał

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka powołał swojego pierwszego zastępcę. Został nim Mateusz Suder – dotychczas radny Rady Miejskiej w Myślenicach, minionej oraz obecnej kadencji, jednocześnie długoletni pracownik Starostwa Powiatowego w Myślenicach.

„Na pewno będę chciał się spotkać i porozmawiać z pracownikami urzędu. W drugiej kolejności dokonam przeglądu zamówień publicznych, które były realizowane do tej pory w Gminie Myślenice” - zapowiedział Mateusz Suder. Dokładne zadania zastępcy burmistrza zostaną sprecyzowane w nowym regulaminie organizacyjnym urzędu zaś w obecnej chwili przejmie on obowiązki zgodne z dotychczasowymi regulacjami.

 

„Jestem przekonany, że to doświadczenie, które pan Mateusz Suder wyniósł z pracy w samorządzie powiatowym - wspomoże zdecydowanie moją pracę jako burmistrza Myślenic” - dodał Jarosław Szlachetka. Burmistrz nie wyklucza także powołania w przyszłości drugiego zastępcy

W tegorocznych wyborach do Rady Miejskiej Mateusz Suder zdobył 1023 głosy i jest to najwyższy wynik uzyskany przez kandydata na radnego w historii naszej gminy oraz świadczy o dużym poparciu społecznym. Od wyborów samorządowych głośno mówiło się o możliwości powołania Mateusza Sudra na stanowisko wiceburmistrza i w dużej mierze jest to spełnienie oczekiwań wielu mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice.

Podczas spotkania z mediami podana została również informacja o powołaniu na stanowisko prezesa Zakładu Utylizacji Odpadów Pana Jarosława Korabika, dotychczasowego pracownika urzędu gminy Tokarnia. Poprzedni prezes Jerzy Podmokły złożył rezygnację z tego stanowiska.

Mateusz Suder ma 40 lat, jest rodowitym myśleniczaninem, ukończył studia wyższe na kierunku administracja publiczna. Jest żonaty, ma córkę. Od 2001 roku pracował jako główny specjalista w Starostwie Powiatowym w Myślenicach oraz jako pełnomocnik ds. zamówień publicznych w jednostkach budżetowych na terenie małopolski. W wyborach samorządowych w 2014 i 2018 roku uzyskał mandat radnego rady miejskiej w Myślenicach, pracuje również społecznie, między innymi jako członek zarządu koła PZW w Myślenicach, zaś wcześniej jako prezes stowarzyszenia Myślenice nad Rabą. Interesuje się historią i muzyką, wędkuje rekreacyjnie oraz wyczynowo.

Mateusz Łysik

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.