wtorek, 18 grudzień 2018 14:22

Kolejny alarm bombowy. Tym razem w Myślenicach

Napisała
Kolejny alarm bombowy. Tym razem w Myślenicach KMP Myślenice

Kolejny alarm bombowy w województwie małopolskim. Nad ranem do myślenickiej komendy przyszła wiadomość o podłożeniu ładunków wybuchowych na ulicy Piłsudskiego.

Dzisiaj w godzinach porannych wiadomość mailowa o podłożeniu ładunków wybuchowych w Myślenicach trafiła do Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie. Mail od razu został przesłany do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

- Wiadomość dotyczyła rzekomego podłożenia ładunków wybuchowych w kilku budynkach na ulicy Piłsudskiego w Myślenicach. W związku z tym od razu podjęliśmy czynności zmierzające do ustalenia, czy rzeczywiści ładunki zostały podłożone – poinformował nas starszy sierżant Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Na miejscu pracowali pirotechnicy, a policjanci ze strażakami zabezpieczali wspólnie ulicę, żeby nie była dostępna dla przechodniów. Podczas akcji ruch drogowy był zamknięty.

- Pies sprawdził wszystkie pomieszczenia w tych budynkach. Informacja o podłożeniu ładunków wybuchowych się nie potwierdziła – dodaj rzecznik.

Policja poszukuje nadawcy maila.

To już 3 alarm bombowy w przeciągu tego tygodnia. Do pierwszego doszło w piątek w Chrzanowie. Tam policjanci otrzymali telefoniczną informacje o podłożonych ładunkach w szpitalu i sądzie.

Więcej na temat alarmu bombowego w Chrzanowie można przeczytać tutaj.

Również wczoraj wszystkie służby zostały postawione na nogi. Tym razem w Bielsku-Białej sprawca zostawił list z białym proszkiem i notatkę o ładunkach wybuchowych.

Więcej na temat alarmu bombowego w Bielsku-Białej można przeczytać tutaj.

 

 

Aleksandra Bieniek

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.